Okna,

Efektywność energetyczna rolet zewnętrznych

Myśląc o efektywnym wykorzystaniu potencjału energetycznego naszego domu czy mieszkania warto zainwestować w rolety zewnętrzne. Nie tylko poprawiają bezpieczeństwo, utrzymują prywatność, ale również zabezpieczają przed utratą ciepła.

Latem rolety zewnętrzne pomagają ochronić mieszkanie przed promieniami słonecznymi, ochładzając tym samym pomieszczenia. Natomiast w okresie chłodniejszych miesięcy minimalizują straty energetyczne – zabezpieczają przed utratą ciepła z wnętrza naszego domu.

W jaki sposób rolety zewnętrzne mogą poprawić nasz komfort życia?

  • Ochraniają przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi
  • Zabezpieczają mieszkanie przed włamaniem
  • Minimalizują straty ciepła
  • Zabezpieczają pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem
  • Chronią przed hałasem z zewnątrz
  • Zapewniają poczucie prywatności

 
Rolety w znacznym stopniu pomagają oszczędzać energię, a także poprawiają komfort życia domowników. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych nie będziemy musieli dogrzewać pomieszczeń, co wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami eksploatacji. Całe ciepło kumulowane w pomieszczeniach nie przeniknie na zewnątrz. Może się okazać, że taka oszczędność energii może sięgnąć nawet 20%.

rolety zewnętrzne Salva okna i drzwi

Jak rolety zewnętrzne wspierają energooszczędność?

Nie bez znaczenia jest wykorzystany materiał. Aluminium z zewnątrz sprzyja ochronie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, odbija promienie słoneczne czy mroźny wiatr. Dodatkowo niektóre rolety zbudowane są z wewnątrz z pianki poliuteranowej. Mimo wszystko to właśnie przestrzeń pomiędzy szybą a roletą buduje zamkniętą warstwę powietrza, która pełni funkcję dodatkowej warstwy izolacyjnej.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nawet najlepsza jakość rolet zewnętrznych przy niskiej jakości okien nie pomoże w takim stopniu, jakbyśmy tego chcieli. Istotną rzeczą przy zminimalizowaniu zużycia energii jest kompleksowe podejście do rozwiązań energooszczędności w naszym domu. Warto więc zainwestować w okna pcv z wysoką izolacją cieplną i akustyczną, a dodatkowo zamontować rolety zewnętrzne aluminiowe.

Jeśli zastanawiasz się nad roletami zewnętrznymi a także wysokiej jakości oknami pcv zapraszamy do naszych salonów Salva Okna i Drzwi w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie. Nasi specjaliści służą pomocą i podpowiedzą najlepsze rozwiązania.

Podziel się

Zobacz również

Okna

Wyciszenie okien

Coraz trudniej znaleźć miejsce, które będzie ciche i oddalone od hałasu. Budując swój dom, możemy sobie zapewnić maksimum spokoju wybierając okna z odpowiednią izolacyjnością ... czytaj więcej

Okna

Okna narożne

Są atrakcyjne i robią dobre wrażenie, dlatego też spotykamy się z nimi coraz częściej w nowoczesnych domach. Dodają budynkowi lekkości i stylu, jednak potrafią sprawić trochę problemów ... czytaj więcej