Dom,

Jak zrobić taras niskim kosztem?

Chyba każdy marzy o własnej, przydomowej strefie relaksu. Taka inwestycja nie musi jednak oznaczać sporych wydatków. W salonach Salva Okna i Drzwi otrzymasz wsparcie przy zabudowie tarasów.

Niektórzy mają komfort posiadania sporej działki przy domu, gdzie można w finezyjny sposób stworzyć prawdziwą strefę relaksu. Takie miejsca, szczególnie latem, sprzyjają regeneracji i złapaniu oddechu po dniu czy tygodniu pracy. Nie zawsze jednak mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, ale i w tym wypadku można zbudować ciekawe miejsce do wypoczynku tuż przy domu.

Mała architektura może być dodatkowym rozwiązaniem aranżacyjnym naszej przydomowej przestrzeni. Dotyczy to szczególnie tarasów, które dostawia się przeważnie do domu. W ten sposób powstaje letnie przedłużenie salonu – mając duże okna lub drzwi przesuwne na zewnątrz działki można stworzyć taką strefę. Robi się je zwykle kilkadziesiąt centymetrów ponad teren i o jeden stopień poniżej podłogi parteru, aby łatwiej było na taras wychodzić.

taras niskim kosztem jak zrobić

Liczy się pomysł

Jeśli myślimy o rozbudowanej strefie relaksu w ogrodzie, musimy liczyć się z kosztami – dodatkowe schody, balustrady, ukształtowanie terenu, meble, etc. W momencie wyboru tarasu możemy zminimalizować koszty, a jednocześnie cieszyć się podobnym rozwiązaniem. Czasami wystarczy wyłożyć teren płytami chodnikowymi lub zastosować do tego celu deski kompozytowe, które wyglądem przypominają drewno, a są odporne na warunki atmosferyczne i nie zmieniają wyglądu po upływie lat.

Wykładając teren przy domu tanim, ale trwałym materiałem, możemy przejść do zagospodarowania nowej przestrzeni. Jako meble można oczywiście wykorzystać materiały wtórne, np. europalety, które możemy w ciekawy sposób przerobić, dodać poduszki i mieć do dyspozycji oryginalne meble wypoczynkowe. Warto rozejrzeć się co mamy wokół domu, co nam zalega w garażu czy piwnicy. Czasami z pozoru mało ciekawe przedmioty lub na pierwszy rzut oka nieużyteczne mogą się przydać, jak np. stara opona, która może posłużyć za kwietnik. Możliwości jest wiele, wystarczy wyobraźnia i pomysł.

tani taras jak zrobić

Zabudowy tarasów

W salonach Salva Okna i Drzwi w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie otrzymacie Państwo pełne wsparcie odnośnie wyboru odpowiednich rozwiązań do tarasów. Pomagamy również przy pomysłach i realizacjach ich zabudowy. Oferujemy rozwiązania zarówno dla tarasów mieszkaniowych, domowych oraz sklepowych. W naszej ofercie znajdziecie ponadto systemy ogrodów zimowych, które pozwolą cieszyć się miłą i relaksującą przestrzenią przez cały rok.

Myśląc o budowie taniego tarasu przy domu warto zastanowić się nad poszczególnymi elementami całości. Wspominaliśmy o materiałach, z których wykonacie podłoże. W salonach Salva dostępne są również pergole, które urozmaicą tę przestrzeń. Pergole sprawią, że taras nabierze charakteru, gdyż same prezentują się pod względem estetycznym bardzo dobrze. Ponadto aluminiowa konstrukcja, elektrycznie sterowane zadaszenie oraz najwyższa klasa odporności na wiatr zapewniają bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort użytkowania.

Sprawdź naszą ofertę zabudowy tarasów

Podziel się

Zobacz również

Dom

Inteligentne ogrzewanie

Istnieją rozwiązania, które pomogą właścicielom domów zaoszczędzić na ich użytkowaniu. Jedną z takich opcji jest zainstalowanie u siebie systemu inteligentnego ... czytaj więcej

Okna

Wyciszenie okien

Coraz trudniej znaleźć miejsce, które będzie ciche i oddalone od hałasu. Budując swój dom, możemy sobie zapewnić maksimum spokoju wybierając okna z odpowiednią izolacyjnością ... czytaj więcej

Dom

Dom energooszczędny – jak?

W erze wszechogarniającej nas dyskusji o zmianach klimatycznych i próbie ratowania naszego środowiska, bardzo dużo osób uświadamia sobie potrzebę zainwestowania w budowę domu, który będzie ... czytaj więcej

Dom

Letnie pomysły na taras

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pełną parą zacząć przygotowania do sezonu. Nawet jeśli nie wyjeżdżamy nigdzie na wakacje, możemy je spędzić w miłej atmosferze w zaciszu naszego ... czytaj więcej