Okna,

Okna aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć?

Szukając nowoczesnych rozwiązań w budynku, warto postawić na okna aluminiowe, które posiadają wysokie parametry izolacyjne. Co warto wiedzieć o oknach z aluminium?

Obecnie na rynku można znaleźć okna wyprodukowane z wielu materiałów. Te najczęściej spotykane to okna pcv, okna drewniane, okna drewniano-alumuniowe i okna aluminiowe. Każdy rodzaj zbliżony jest do siebie pod względem jakości – po prostu nie produkuje się obecnie kiepskich okien. Mogą się jedynie różnić technologią i poszczególnymi parametrami. W przypadku okien z aluminium mamy do czynienia z najwyższą formą udogodnień.

Okna aluminiowe a inne okna

To, z jakiego materiału okna wybieramy zależy w głównej mierze od posiadanego budżetu. Oczywiście najtańsze okna pcv wcale nie muszą być gorsze od innych. Profile w klasie A mogą usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających klientów. Jednak okna aluminiowe wybierają z reguły ci klienci, którzy oczekują od stolarki otworowej zdecydowanie więcej. Okna z aluminium są najtrwalsze, a jednocześnie lekkie. Sprawdzą się idealnie w budynkach o nowoczesnej formie i nieregularnych kształtach.

Okna aluminiowe pozwalają na osiągnięcie wyjątkowych efektów estetycznych. Poza tym to bardzo nowoczesne rozwiązanie dla domów. Mogą mieć dużą powierzchnię, a przy tym zachowują wysokie parametry energooszczędne i cieplne. Pod względem izolacyjności są porównywalne do okien drewnianych, jednak aluminiowe nie wymagają żadnych prób konserwacji.

okna aluminiowe salva

Dlaczego okna aluminiowe to dobry wybór?

Przede wszystkim okna z aluminium prezentują najwyższe wymogi związane z izolacyjnością termiczną i akustyczną. Nie tylko są odporne na czynniki pogodowe i dają maksymalne bezpieczeństwo, ale również oferują wiele możliwości aranżacyjnych. Okna tego typu umożliwiają stworzenie przestrzeni o maksymalnej powierzchni przeszkleń, dzięki czemu wnętrze jest mocno oświetlone naturalnym światłem.

Inne zalety okien aluminiowych to:

  • odporność na wysokie temperatury i ogień,
  • lekkość i niska masa, umożliwiające łatwą obsługę,
  • duże możliwości kształtowania zabudowy,
  • systemy antywłamaniowe i antywyważeniowe,
  • nowoczesny, estetyczny wygląd.

 
okna aluminiowe montaż salva

Ponadto technologia użyta przy produkcji okien aluminiowych gwarantuje wygodę użytkowania oraz świetną izolację. Czego można spodziewać się od okien aluminiowych z salonów Salva Okna i Drzwi? W ofercie na okna z aluminium znajdują się m.in: pakiety szybowe ze szkłem niskoemisyjnym, trwałe i elastyczne uszczelnienie trójkomorowe, izolatory w profilach okien, dodatkowe przegrody lub wkłady izolujące ciepło w postaci spienionego polietylenu lub aerożelu.

Zapytaj naszych specjalistów o okna aluminiowe w naszych salonach w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania odnośnie okien aluminiowych. Zapraszamy!

Podziel się

Zobacz również

Okna

Okna narożne

Są atrakcyjne i robią dobre wrażenie, dlatego też spotykamy się z nimi coraz częściej w nowoczesnych domach. Dodają budynkowi lekkości i stylu, jednak potrafią sprawić trochę problemów ... czytaj więcej