Dom,

Smart Home i rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić na ogrzewaniu

Popularność rozwiązań Smart Home wiąże się w dużej mierze nie tylko z komfortem i bezpieczeństwem, ale przede wszystkim z minimalizacją kosztów eksploatacji. Jak dzięki funkcjom Smart Home możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Przed nami nieco chłodniejsze miesiące w roku, które jednoznacznie kojarzą się z ciepłym kocem i gorącą herbatą wieczorną porą. Jest to jedynie dodatek do mile spędzanego czasu w mieszkaniu, ważny jest przede wszystkim komfort domowników, a bez ogrzanych pomieszczeń może być z tym problem.

Jesień i zima to miesiące, które kojarzą się z częstym ogrzewaniem, a to może prowadzić w dalszej perspektywie do zwiększenia rachunków. Wykorzystując w swoim domu rozwiązania Smart Home możemy liczyć na minimalizację kosztów również związanych z ogrzewaniem.

smarthome automatyczne rozwiązania tahoma

> 7 powodów, dla których warto zainwestować w technologię Smart Home

Smart Home i oszczędność

Inteligentne rozwiązania dla domu proponują funkcje, dzięki którym możemy nie tylko zautomatyzować naszą codzienność, polepszyć swój komfort życia, ale przede wszystkim ograniczyć zużycie energii i w konsekwencji płacić mniejsze rachunki. Dzięki czujnikom zamontowanym w domu oraz możliwością ich sterowania może kontrolować koszty eksploatacji całego domu. Dzięki smart rozwiązaniom możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz elektryczności nawet do 40%.

smart home elektryczność

Najważniejsze udogodnienie związane ze Smart Home to zarządzanie ogrzewaniem swojego domu z dowolnego miejsca. Może to być nasza kanapa, restauracja czy lotnisko w innym mieście. Umożliwia to zdalnie sterowany, programowalny, bezprzewodowy termostat Somfy – Tahoma Box.

Energooszczędne rozwiązania Somfy

Tahoma Box daje nieporównywalną kontrolę nad ogrzewaniem i zużyciem energii. Pozwala optymalizować wykorzystanie energii przy wykorzystaniu dostępnych elementów, w tym rolet zewnętrznych. W chłodniejsze miesiące, gdy słońce świeci w ciągu dnia, rolety pozostają podniesione. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie naturalnego ciepła a termostat przełącza w tym czasie ogrzewanie na tryb oszczędny. Zmniejsza to zużycie energii.

automatyka domowa okna drzwi bramy salva

> Wybierz automatykę do Twojego domu

Podobnie funkcjonuje to wieczorem, gdy temperatura spada. Wówczas rolety automatycznie się zamykają chroniąc wnętrze przed wychłodzeniem. Termostat w tym czasie przełącza ogrzewanie na tryb komfortowy, zapewniając optymalne ciepło w pomieszczeniach.

W jaki sposób zarządzać inteligentnym ogrzewaniem?

System TaHoma Premium z termostatem od Somfy pozwala na zdalne sterowanie, o czym wspominaliśmy już wcześniej. W praktyce oznacza to, że nawet kilka godzin przed powrotem do domu można aktywować z poziomu smartfonu odpowiednie ustawienia czy zaprogramowany przez nas scenariusz, dzięki czemu będąc już na miejscu odczujemy idealną temperaturę. Rozwiązania pozwalają również na zarządzanie detektorami i czujnikami – umożliwia to przełączanie ogrzewania na tryb oszczędny w przypadku otwarcia okien. Czujniki można dostosować do trybu ogrzewania na termostacie.

automatyka domowa salva

Jeśli zastanawiasz się nad automatyką oraz inteligentnymi rozwiązaniami dla Twojego domu sprawdź naszą ofertę w salonach Salva Okna i Drzwi w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie. Nasi specjaliści dopasują smart rozwiązania do Twoich potrzeb.

Podziel się

Zobacz również

Dom

Letnie pomysły na taras

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pełną parą zacząć przygotowania do sezonu. Nawet jeśli nie wyjeżdżamy nigdzie na wakacje, możemy je spędzić w miłej atmosferze w zaciszu naszego ... czytaj więcej

Dom

Connexoon – steruj swoim domem

Technologie pozwalające na stosowanie rozwiązań z zakresu inteligentnego domu wciąż zaskakują. Od teraz życie może być o wiele łatwiejsze z aplikacją do sterowania domem Connexoon od firmy ... czytaj więcej