Dom,

7 powodów, dla których warto zainwestować w technologię Smart Home

Technologia Smart Home jest coraz popularniejszym rozwiązaniem dla domu. Nic dziwnego, ułatwia nam codzienne funkcjonowanie oraz zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Dlaczego warto korzystać z tej technologii?

Smart Home jest systemem urządzeń ściśle ze sobą połączonych i współpracujących. Wykorzystuje się do tego celu specjalne aplikacje mobilne, dzięki którym można zarządzać technologią w całym domu z poziomu np. smartfonu czy tabletu. W zależności od tego, jakie posiadamy urządzenia i jakie mamy potrzeby, Smart Home może nam bardzo ułatwić codzienność. Okna pcv, bramy wjazdowe, rolety, żaluzje zewnętrzne, drzwi zewnętrzne – możemy nimi wygodnie sterować. Co więc zyskujemy inwestując w inteligentny dom?

Bezpieczeństwo

To jeden z głównych powodów, dla których warto zainwestować w technologię Smart Home. Dzięki niej możemy kontrolować np. uchwyty do okien, kamery, bramy garażowe czy drzwi zewnętrzne, wejściowe. Smart Home ułatwia nam chronienie swojego dobytku, gdy nie ma nikogo w domu, a my przebywamy w delegacji lub na długim urlopie. Możemy zaprogramować automatycznie włączanie świateł w pomieszczeniach podczas naszej nieobecności. Alarmy, czujniki bezpieczeństwa, czujniki dymu – mamy wszystko pod kontrolą i w swoim telefonie. Wszystkie informacje o uszkodzeniach czy próbach wtargnięcia na posesję otrzymujemy na smartfon.

automatyka domowa okna drzwi bramy salva

Personalizacja

Smart Home umożliwia dostosowanie rozwiązań do własnych potrzeb. W końcu jesteśmy panami własnego domu! Każdy z nas posiada określone nawyki życia domowego, a korzystając z tej technologii możemy jeszcze bardziej podnieść jego komfort. Możemy tworzyć własne scenariusze i aktywować je za pomocą jednego kliknięcia – programowanie odpowiedniej temperatury o określonej porze dnia, gaszenie lub przyciemnianie światła, gdy wychodzimy, włączanie światła kiedy nas nie ma, zasłanianie rolet i żaluzji zewnętrznych, zamknięcie okien dachowych. Taką możliwość dostosujemy o różnych porach dnia, są możliwości weekendowe i tygodniowe, gdy wyjeżdżamy na urlop.

Oszczędność

Boisz się wysokich rachunków za prąd? Dzięki czujnikom i sterowaniu mamy wgląd oraz kontrolę nad kosztami eksploatacji całego domu. W każdym momencie możemy sięgnąć po raport zużycia prądu i stworzyć taki scenariusz, który pozwoli nam go zaoszczędzić. Możemy zainstalować energooszczędne urządzenia czy odnawialne źródła energii, np. kolektory słoneczne, pompy ciepła lub rekuperatory odzyskujące ciepło z wentylatorów. Korzystając z inteligentnych rozwiązań możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz samej elektryczności nawet do 40%.

Automatyzacja i sprawne zarządzanie

Będąc podpiętym do sieci i mając do dyspozycji wszystkie inteligentne urządzenia z poziomu smartfonu, możemy zarządzać całym naszym domem i kontrolować wszelkie działania. Programując i tworząc określone scenariusze automatyzujemy procesy i ułatwiamy sobie codzienne funkcjonowanie. Możemy na przykład określić, w którym momencie dnia odsłonić rolety zewnętrzne elewacyjne, kiedy włączy się ogrzewanie gdy na zewnątrz spadnie temperatura poniżej pewnego poziomu lub spodziewając się silnego słońca uruchomić osłony przeciwsłoneczne. Wszystko możemy zaprogramować w dowolnym momencie lub na bieżąco korygować ustawienia na telefonie.

automatyka salva smart home

Komfort i wygoda

Myśląc o Smart Home, mówimy o komforcie naszego życia. Nasza codzienność zyskuje na automatyzacji, a ten zaoszczędzony czas możemy poświęcić dla naszej rodziny bądź na hobby. Nie musimy przejmować się ogrzewaniem, światłem czy zamykaniem bramy, gdy wyjeżdżamy z posesji, wszystkim możemy sterować z telefonu, w dowolnym miejscu i czasie.

Bezpieczeństwo dzieci

Dzięki rozwiązaniom Smart Home nasze dzieci mogą czuć się bezpieczniej, a my mamy nad nimi nadzór. Na bieżąco dostajemy informacje o nieprzemyślanych ruchach naszych maluchów, nie będących w zasięgu naszego wzroku. Czujniki zamontowane w miejscach ryzyka, jak np. apteczka, bramki schodowe, szafki z narzędziami lub szkłem poinformują nas o ewentualnym niebezpieczeństwie.

smart home z salva bezpieczeństwo dzieci

Otoczenie domu i nowoczesny wygląd

Zyskujemy świadomość, że wszystko działa poprawnie i jest na swoim miejscu, nie tylko w samym domu, ale i w jego otoczeniu. Możemy zdalnie sterować markizami na tarasie oraz innymi mechanizmami w ogrodzie zimowym. Ponadto wszelkie nowoczesne urządzenia mogą wyglądać bardzo designersko i pasować do różnego typu wystroju wewnątrz domu, a także bardzo dobrze prezentować się na zewnątrz.

Zalet korzystania z technologii Smart Home jest z pewnością wiele. Jeśli szukasz tego typu rozwiązań sprawdź naszą ofertę i zapoznaj się z systemem Somfy lub odwiedź nasz salon okien w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45