Porady,

Brama garażowa rolowana czy segmentowa?

Bramy rolowane i segmenetowe to najchętniej wybierane przez klientów bramy garażowe. Czym się różnią, jakie są ich cechy, którą lepiej wybrać? Porównaliśmy wady i zalety najpopularniejszych rodzajów na rynku.

Brama garażowa rolowana

Brama słynąca z oszczędności miejsca i czasu. Jej mechanizm można porównać do rolety, dlatego ten rodzaj potrafi także bywa nazywany bramą roletową lub żaluzjową. W trakcie otwierania kurtyna jest nawijana na wał napędowy schowany w skrzynce w nadprożu. Można zaparkować samochód tuż przed garażem bez ryzyka zahaczenia go bramą podczas otwierania lub zamykania.

Brama nie wymaga zabudowy sufitu. Najczęściej jest wyposażona w system zdalnego sterowania. Obowiązkowymi elementami są także korba do awaryjnego otwierania oraz hamulec bezpieczeństwa wmontowany w napęd. Dodatkowo można zainstalować fotokomórkę wstrzymującą opuszczenie bramy w momencie wykrycia przeszkody, automatyczne oświetlenie włączające się przy otwieraniu albo blokadę uniemożliwiającą podważenie bramy. Brama garażowa rolowana cechuje się dobrą termoizolacyjnością i uniwersalnością montażu – można ją zainstalować w dowolnym miejscu otworu wjazdowego wewnątrz lub na zewnątrz.

Za wysoką jakością i automatyką idzie również cena, która jest wyższa niż w przypadku bram segmentowych. Jednak biorąc po uwagę komfort użytkowania i długą żywotność mechanizmu, brama rolowana jest chętnie wybieraną opcją.

Brama garażowa segmentowa

Prawdopodobnie najpopularniejszy typ bramy garażowej. Brama segmentowa posiada dużo zalet w stosunkowo niskiej cenie. Producenci oferują bogatą gamę wzorów i kolorów, do wyboru są dwa warianty (boczny lub górny), również charakteryzuje się korzystną izolacją termiczną. Tak jak w przypadku bram rolowanych w bramie segmentowej także jest możliwość zamontowania dodatkowych udogodnień.

Jednak ma też cechy, które niekoniecznie spodobają się wymagającym klientom. Przede wszystkim standardem wśród bram segmentowych jest otwieranie ręczne (ale modele z napędem elektrycznym również są dostępne). Brama wymaga dodatkowego miejsca na schowanie, dlatego jej użytkowanie w małym garażu potrafi być niezbyt komfortowe. Można ją montować wyłącznie wewnątrz garażu. Przy otwieraniu bramy samochód nie może stać tuż przed nią – auto należy delikatnie wycofać, aby go nie zahaczyć.

Który model wybrać?

Decyzja zależy od naszych potrzeb i warunków. I na pytanie „brama garażowa rolowana czy segmentowa?” należy odpowiedzieć sobie po analizie swoich wymagań i możliwości finansowych. Brama segmentowa jest wygodniejsza, zautomatyzowana i zajmuje mało miejsca, ale jest droższym wariantem. Brama segmentowa często jest otwierana ręcznie, wymaga miejsca do schowania w garażu, dlatego nie sprawdzi się w małych pomieszczeniach z niewielkim podjazdem. Za to jej atutami są atrakcyjna cena i duży wybór wzorów. Przedstawiciele handlowi Salva również chętnie doradzą i pokażą konkretne modele dopasowane do potrzeb klienta.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45