Okna,

Ciepły montaż okien. Na czym polega?

Wybór okien o prawidłowej izolacji to klucz do komfortu i mniejszych rachunków. Jednak najnowsze rozwiązania technologiczne nic nie zdziałają jeśli takie okna źle się zamontuje. Na czym polega ciepły montaż okien?

Jako klienci jesteśmy coraz bardziej świadomi najnowszych rozwiązań w sferze budowlanej i wykończeniowej. Wybierając okna do domu, mamy na uwadze ich rodzaj i klasę wytrzymałościową. Nie umkną nam z pewnością rozwiązania, które pozwolą ograniczyć utratę ciepła, temperatury czy zminimalizować nieprzyjemne hałasy z zewnątrz. W dodatku prawie zawsze stawiamy na estetykę – okna pcv, okna drewniane czy okna aluminiowe muszą po prostu pasować do naszego domu i prezentować się estetycznie.

Ciepły montaż okien. Co to takiego?

Ciepły montaż okien stosuje się, aby energooszczędne okna zachowały swoje walory izolacyjne. Szczelne zamontowanie w ten sposób stolarki okiennej chroni więc przed utratą energii – eliminowane są mostki termiczne, które powstają na styku ościeżnic z murem. Ciepły montaż polega na osadzeniu okien bezpośrednio w warstwie ocieplenia, najlepiej w murze dwu lub trójwarstwowym.

Wydawać by się mogło, że ciepły montaż załatwi wszystko. Nic bardziej mylnego. Przy tego typu montażu konieczne jest zastosowanie paraizolacji – poza pianką poliuretanową stosuje się również taśmę paroszczelną i paraprzepuszczalną.

Sprawdź naszą ofertę okien pcv

Jak wykonuje się ciepły montaż okien?

W salonach Salva Okna i Drzwi otrzymasz od naszych specjalistów pełną ofertę okien pcv lub okien innego rodzaju. Podpowiemy, które sprawdzą się w budynku, a także na jakie dodatkowe rozwiązania związane ze stolarką możesz liczyć. Ponadto nie musisz przejmować się montażem. Gwarantujemy wszelkie prace związane z montowaniem okien w Twoim domu.

Dobrze jednak wiedzieć, na czym polega montaż ciepłych okien. Z pewnością ta wiedza przyda się każdemu, kto dba o realizację swojej inwestycji.

Na początku dobrze jest przygotować ościeże. Oczyszczamy je więc z pyłu, gruzu czy zagruntowań. Jest to ważne, gdyż materiały izolacyjne nie będą się właściwie trzymały brudnych elementów stolarki.

Trzeba pamiętać o właściwym miejscu osadzenia okien. Jest to uzależnione od konstrukcji muru. W przypadku domu ze ścianami dwuwarstwowymi (izolacja zewnętrzna o grubości 10-15 cm) okna powinny zostać umiejscowione jak najbliżej krawędzi zewnętrznej muru, do której przylega warstwa ocieplenia zachodząca na ramę.

salva realizacja nowa sól

Jeśli dom posiada trójwarstwową ścianę lub dwuwarstwową z ociepleniem powyżej 15 cm, stolarkę osadza się bezpośrednio w strefie ocieplenia – nad izolacją i poza murem. W momencie osadzania ościeżnicy konieczne jest zastosowanie specjalnych elementów montażowych, gdyż nie można jej bezpośrednio przymocować do warstwy termoizolacyjnej w stabilny sposób.

Jakie okna najlepiej wybrać?

Wysoką izolacyjność cieplną, która pozwoli ograniczyć uciekającą temperaturę oraz hałas, posiadają okna pcv. W salonach Salva znajdziesz szeroki wybór okien pcv wielu systemodawców (Veka, Aluplast, Salamander), w tym sześciokomorowe profile w klasie A, pakiety szybowe o współczynniku Ug = 0,5 W/m2K, zaczepy antywyważeniowe czy okucia Sigenia. Jeśli interesują Cię okna pcv, zachęcamy do kontaktu.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45