Okna,

Dlaczego okna drewniane to dobre rozwiązanie dla domu?

Okna drewniane to wybór ludzi, którzy cenią sobie najwyższą jakość i komfort użytkowania. Są trwałe i solidne, a przy tym oferują wiele możliwości aranżacyjnych.

Jeśli pierwszy raz wybierasz okna do domu, warto zastanowić się nad najlepszymi rozwiązaniami. Okna mogą być nie tylko solidne, trwałe i odporne na czynniki zewnętrze, ale również mogą prezentować się znakomicie na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Okna drewniane dają taki luksus wyboru, głównie dlatego, że wykonane są ze szlachetnych tworzyw. Prezentują się znakomicie, a w dodatku posiadają podobne parametry jak okna pcv.

Głównym czynnikiem wyboru okien drewnianych jest ich poziom wizualny. Jeśli zależy Ci na efektownym wykończeniu budynku, takie okna sprawdzą się idealnie. To również doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie zdrowy i ekologiczny styl życia. Jakie są najważniejsze cechy okien drewnianych?

Wygląd i możliwości aranżacyjne

To jeden z tych powodów, dla których ludzie chętnie wybierają okna drewniane. Pod względem wizualnym drewno ma zdecydowanie większą przewagę nad oknami pcv. W pomieszczeniu i na zewnątrz prezentują się zdecydowanie lepiej. Wnętrza zyskują unikalnego ciepła, komfortu oraz charakteru. Duża różnorodność materiałów i surowców, z których wykonywane są okna drewniane, już na wstępie zachęcają do nieszablonowych rozwiązań aranżacyjnych. Można wybrać standardowe okna prostokątne, jak również nietypowe, zarówno pod względem wymiaru, jak i kształtu. Indywidualny charakter okien kusi niejednego Klienta.

>> Efektowne i eleganckie okna drewniane? Sprawdź rozwiązania Salva Okna i Drzwi

okna drewniane

okna drewniane

Natura i ekologia

Tworzone ze szlachetnych materiałów okna drewniane wpisują się w nurt ekologiczny. Trzeba również pamiętać, że przeważnie tego typu okna produkowane są z surowców przeznaczonych do planowej wycinki. Odpowiednio prowadzona gospodarka leśna minimalizuje negatywny wpływ na środowisko, a co najważniejsze – obróbka takich okien nie musi wiązać się z przetwórstwem chemicznym, jak to ma miejsce przy tworzywach sztucznych. Wszelkie odpady i pozostałości po obróbce materiału można wykorzystać ponownie do innych celów, są również w pełni biodegradowalne i poddawane recyklingowi. Przy takich oknach, z czystym sumieniem, możemy nabrać powietrza pełną piersią.

Ciepło i ekonomia

Dobra izolacja termiczna to kluczowy wyróżnik okien drewnianych. Charakteryzują się one niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Dla naszego domowego budżetu to bardzo dobra wiadomość. Mimo, że okna drewniane mogą na wstępie kosztować nieco więcej od standardowych okien, w dalszej perspektywie obniżą koszty eksploatacyjne. To dobra inwestycja w przyszłość. Niższe rachunki za ogrzewanie są więc w zasięgu ręki.

okna drewniane salva

Trwałość

Okna drewniane wykonane są ze szlachetnych tworzyw. W salonie okien i drzwi Salva dostępny jest szeroki wybór okien drewnianych wykonanych np. z sosny, dębu, modrzewia czy merantii. To nie tylko niebagatelny i unikatowy wygląd, ale również wieloletnia trwałość. Klejona konstrukcja profili nie ulega wypaczeniu, okna są sztywne i stabilne. Po wielu latach użytkowania, przy odpowiedniej konserwacji, okna drewniane zachowują swoją jakość i nie rozszczelniają się. Możesz się cieszyć się komfortem użytkowania nawet przez dziesiątki lat.

Sprawdź naszą ofertę okien drewnianych w salonach okien w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie. Zapraszamy do salonów Salva Okna i Drzwi.

Podziel się

Zobacz również

Okna

Okna ze szprosami czy bez?

Wybór stolarki okiennej nie ogranicza się jedynie do podjęcia decyzji co do rozmiaru, materiału lub koloru. Coraz częściej w nowoczesnych budynkach montowane są okna ... czytaj więcej

Okna

Jakie okna do łazienki?

Wbrew pozorom wybór okna do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Warto uwzględnić szereg czynników, które będą miały ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie ... czytaj więcej

Okna

Montaż okien metodą na ciepło

Ciepły montaż okien różni się znacząco od tradycyjnego montażu okien. Jego głównym celem jest zminimalizowanie strat ciepła poprzez właściwe uszczelnienie i odpowiedni sposób osadzenia ... czytaj więcej

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45