Drzwi,

Drzwi a klamki, na co zwrócić uwagę?

Wybór drzwi do domu to często decyzja, którą zostawiamy na sam koniec. Zasługuje ona jednak na dogłębne przemyślenie. Uwaga powinna również skupić się na dopasowaniu klamek.

Drzwi w domu spełniają wiele funkcji. Powinny być praktyczne, ułatwiać mieszkańcom codzienne życie, ale również są kluczowym elementem wystroju – powinny również cieszyć nasz zmysł estetyczny i odzwierciedlać nasz charakter oraz gust. Wybierając drzwi do naszego domu przeważnie zwracamy uwagę na to, z jakiego materiału są zrobione, jaki mają rodzaj skrzydła oraz  jakie posiadają parametry.

W salonach Salva Okna i Drzwi dostępną są następujące rodzaje drzwi wewnętrzne:

  • Drewniane
  • Fornirowe
  • Szklane
  • Malowane i lakierowane
  • Przesuwne
  • Serwisowe
  • Garderobiane

 
W całym procesie zakupu drzwi, najmniej jednak skupiamy się nad wyborem klamek. Klamki do drzwi to wbrew pozorom istotny elementem całości.

Klamka to niewielki, ale bardzo ważny detal

Zdarza się, że klamki kupimy już w komplecie z drzwiami. Niekiedy producent trafnie dopasuje ten element do wyglądu drzwi. Mimo to nie jest w stanie przewidzieć jak może wyglądać wnętrze naszego mieszkania i na co zwracamy szczególną uwagę przy wystroju pomieszczeń. Dopasowanie drzwi i klamek ma w tym wypadku bardzo istotne znaczenie.

klamki do drzwi

Warto samemu wybrać klamki do drzwi, dopasowując je do naszego gustu i zaplanowanej estetyki wnętrza. Wbrew pozorom klamki prezentują różne rodzaje. Można wyróżnić klamki z szyldem krótkim oraz szyldem długim. Ten pierwszy rodzaj znany jest jako dzielony. Szyld długi wyróżnia się z kolei masywnością i są bardziej widoczne na płaszczyźnie drzwi.

Najczęściej wybierane są klamki z szyldem długim. Są to pełne elementy, podłużne, które bardzo dobrze prezentują się przy rozecie okrągłej lub kwadratowej. W zależności od potrzeby rozeta może mieć otwór na klucz lub w przypadku drzwi od łazienki czy WC specjalną blokadę, bądź otwór na wkładkę bębenkową.

Jeśli zamierzasz dopasować klamki do wybranych drzwi wewnętrznych sprawdź czy klamki posiadają sprężyny po obu stronach. Dzięki temu podnosi się komfort otwierania i zamykania drzwi. Niby prozaiczny element naszego życia, ale jakże ważny w codziennym funkcjonowaniu. Klamka musi być również wygodna. Warto przed zakupem wziąć ją do ręki i zwyczajnie sprawdzić jak leży nam w dłoni.

W naszych salonach Salva Okna i Drzwi oprócz szerokiego wyboru drzwi wewnętrznych posiadamy w ofercie klamki. Nasi specjaliści doradzą najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu. Zapraszamy do salonów Salva w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45