Drzwi,

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne to świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń, w których liczy się każdy metr kwadratowy. Zajmują niewiele miejsca i są funkcjonalne, ale to nie wszystkie ich zalety. Dlaczego warto postawić na drzwi przesuwne? 

Drzwi przesuwne na mało miejsca

Drzwi przesuwne oczywiście sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, chociaż najbardziej będą cieszyć we wnętrzach, w których brak miejsca. Niemal wtopione w ścianę, ich otwieranie nie będzie sprawiać większego problemu logistycznego. Jak postawić sofę, żeby otwierane drzwi o nią nie haczyły? Przy drzwiach tego typu nie ma podobnych problemów! Skrzydło porusza się wzdłuż ściany lub w niej chowa. Przy dużych pomieszczeniach drzwi przesuwne dają możliwość elastycznej aranżacji wnętrza.

Oryginalność

Chociaż drzwi przesuwne zdobywają coraz większą popularność, nadal są spotykane w mieszkaniach dosyć rzadko. Stawiając na takie rozwiązanie wyróżnisz się na pewno oryginalnością! Jeśli Twoje mieszkanie chcesz urządzić w nowoczesnym minimalistycznym lub industrialnym stylu, takie drzwi przesuwne wprowadzą do wnętrza więcej estetyki i wyjątkowości. Wielu producentów oferuje wszystkie skrzydła drzwiowe w wersji przesuwnej, dlatego coraz łatwiej znaleźć drzwi pasujące do każdej stylistyki.

Funkcjonalność

Drzwi przesuwne są przede wszystkim właśnie funkcjonalność – przesuwa się je bardzo lekko i wygodnie. Ważne jest też, że drzwi przesuwne nie hałasują – suną po szynach dosyć cicho i nie ma ryzyka, że przy przeciągu głośno trzasną. Nawet przy mocniejszym zamknięciu będą cichsze niż tradycyjne drzwi skrzydłowe.

Łatwość montażu

Mowa tu raczej o systemach naściennych, które łatwo jest zamontować na każdym etapie aranżacji wnętrza. Prowadnice mocowane są na ścianie lub na suficie, a drzwi poruszają się na specjalnych wózkach. Mechanizm ten najczęściej ukryty jest pod maskownicami wykonanymi z płyty, aluminium lub metalu.

 

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45