Okna,

Duże okna, duży problem? Wybierając duże okna musisz wiedzieć o jednej ważnej rzeczy

Coraz częściej wybieramy duże okna do naszych domów. Nic dziwnego, jest to trend, który ma swoich zwolenników z jednego prostego powodu – duże okna dają więcej światła pomieszczeniu, a to z kolei sprawia, że czujemy większą przestrzeń, odczuwamy lepszy komfort. Jednak duże okna mogą stanowić dodatkowy problem, często bardzo prozaiczny. Jak myć tego typu wielkie okna?

Wybierając okna do naszego domu pamiętajmy też o higienie szyb

Często mycie okien sprowadza się do terminów świątecznych. Jednak nie każdy lubi czekać na okazję, aby w końcu pozbyć się brudu z szyb. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy posiadamy szerokie i duże okna. Wybierając do własnego domu duże okna myślimy często o końcowym efekcie wizualnym naszego budynku. Ma być nowocześnie, przestrzennie, zjawiskowo. I to jest norma, o którą walczymy, mimo to, nie zastanawiamy się co dalej. No właśnie, co dalej?

>>Zobacz nasze realizacje budynków z dużymi oknami

Jeśli myślimy o dużych oknach warto też zwrócić uwagę na systematyczne ich mycie. Można to oczywiście robić samemu lub skorzystać z firm, które się w tym specjalizują. Jeśli zdecydowaliśmy się na samodzielne mycie, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy czyszczeniu tak dużych okien.

These doors 🙌🏼 Who’s with me?! Au Yeung House by @tribestudio_ Architects Photography @_katlu Via @thelocalproject

A post shared by Dot➕Pop Interiors – Eve Gunson (@dotandpop) on

Przynajmniej raz w miesiącu okna powinny być myte

Największym problemem w tym wypadku może być zima. Nawet kiedy jest nieprzyjemna pogoda, szyby powinny lśnić – często na brudne okna nie możemy sobie po prostu pozwolić. Zima to utrudnia, szczególnie gdy na zewnątrz panuje mróz. Można spotkać się z wypowiedziami, które kategorycznie zabraniają czyszczenia szyb wodą, gdy temperatura jest poniżej zera. Woda z płynem nie zawsze się sprawdzi latem, ze względu na powstające smugi. Czy problem rzeczywiście jest w wodzie?

Może to stanowić problem, jeśli myjesz okna tradycyjnymi akcesoriami, typu szmatka, ręcznik papierowy. Jeśli posiadasz duże okna pcv w domu zaopatrz się w poręczną ściągaczkę do wody. Guma zamocowana na końcu narzędzia łatwo ściąga nadmiar wody z szyby i nie pozostawia mało atrakcyjnych smug. Ważne jest aby używać jej w jednym kierunku, najlepiej z góry w dół. Ściągaczka to bardzo przydatne akcesorium.

This house – that detail 🙌🏼 Designed by Filipe Saraiva Via @cannygroup

A post shared by Dot➕Pop Interiors – Eve Gunson (@dotandpop) on

Oprócz wody z płynem do czyszczenia, możesz użyć specjalistycznych preparatów i płynów do mycia szyb. Zimą specjalne roztwory nie będą zamarzać na powierzchni okien, a w okresie letnim pozostawią lśniącą i czystą powierzchnię. Możesz również wykorzystać domowe sposoby na mycie okien, o których pisaliśmy.

Jeśli już zdecydowałeś się zainwestować w duże i szerokie okna lub drzwi unoszono przesuwne, pamiętaj również o zachowaniu ich czystości. Nie należy to do trudnych czynności, ale warto to robić w miarę systematycznie i przy pomocy odpowiednich akcesoriów. Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami lub odwiedź nasze salony okien i drzwi Salva w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie.

Podziel się

Zobacz również

Okna

Okna ze szprosami czy bez?

Wybór stolarki okiennej nie ogranicza się jedynie do podjęcia decyzji co do rozmiaru, materiału lub koloru. Coraz częściej w nowoczesnych budynkach montowane są okna ... czytaj więcej

Okna

Jakie okna do łazienki?

Wbrew pozorom wybór okna do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Warto uwzględnić szereg czynników, które będą miały ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie ... czytaj więcej

Okna

Montaż okien metodą na ciepło

Ciepły montaż okien różni się znacząco od tradycyjnego montażu okien. Jego głównym celem jest zminimalizowanie strat ciepła poprzez właściwe uszczelnienie i odpowiedni sposób osadzenia ... czytaj więcej

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45