Okna,

Efektywność energetyczna rolet zewnętrznych

Myśląc o efektywnym wykorzystaniu potencjału energetycznego naszego domu czy mieszkania warto zainwestować w rolety zewnętrzne. Nie tylko poprawiają bezpieczeństwo, utrzymują prywatność, ale również zabezpieczają przed utratą ciepła.

Latem rolety zewnętrzne pomagają ochronić mieszkanie przed promieniami słonecznymi, ochładzając tym samym pomieszczenia. Natomiast w okresie chłodniejszych miesięcy minimalizują straty energetyczne – zabezpieczają przed utratą ciepła z wnętrza naszego domu.

W jaki sposób rolety zewnętrzne mogą poprawić nasz komfort życia?

  • Ochraniają przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi
  • Zabezpieczają mieszkanie przed włamaniem
  • Minimalizują straty ciepła
  • Zabezpieczają pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem
  • Chronią przed hałasem z zewnątrz
  • Zapewniają poczucie prywatności

 
Rolety w znacznym stopniu pomagają oszczędzać energię, a także poprawiają komfort życia domowników. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych nie będziemy musieli dogrzewać pomieszczeń, co wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami eksploatacji. Całe ciepło kumulowane w pomieszczeniach nie przeniknie na zewnątrz. Może się okazać, że taka oszczędność energii może sięgnąć nawet 20%.

rolety zewnętrzne Salva okna i drzwi

Jak rolety zewnętrzne wspierają energooszczędność?

Nie bez znaczenia jest wykorzystany materiał. Aluminium z zewnątrz sprzyja ochronie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, odbija promienie słoneczne czy mroźny wiatr. Dodatkowo niektóre rolety zbudowane są z wewnątrz z pianki poliuteranowej. Mimo wszystko to właśnie przestrzeń pomiędzy szybą a roletą buduje zamkniętą warstwę powietrza, która pełni funkcję dodatkowej warstwy izolacyjnej.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nawet najlepsza jakość rolet zewnętrznych przy niskiej jakości okien nie pomoże w takim stopniu, jakbyśmy tego chcieli. Istotną rzeczą przy zminimalizowaniu zużycia energii jest kompleksowe podejście do rozwiązań energooszczędności w naszym domu. Warto więc zainwestować w okna pcv z wysoką izolacją cieplną i akustyczną, a dodatkowo zamontować rolety zewnętrzne aluminiowe.

Jeśli zastanawiasz się nad roletami zewnętrznymi a także wysokiej jakości oknami pcv zapraszamy do naszych salonów Salva Okna i Drzwi w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie. Nasi specjaliści służą pomocą i podpowiedzą najlepsze rozwiązania.

Podziel się

Zobacz również

Okna

Okna ze szprosami czy bez?

Wybór stolarki okiennej nie ogranicza się jedynie do podjęcia decyzji co do rozmiaru, materiału lub koloru. Coraz częściej w nowoczesnych budynkach montowane są okna ... czytaj więcej

Okna

Jakie okna do łazienki?

Wbrew pozorom wybór okna do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Warto uwzględnić szereg czynników, które będą miały ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie ... czytaj więcej

Okna

Montaż okien metodą na ciepło

Ciepły montaż okien różni się znacząco od tradycyjnego montażu okien. Jego głównym celem jest zminimalizowanie strat ciepła poprzez właściwe uszczelnienie i odpowiedni sposób osadzenia ... czytaj więcej

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45