Porady,

Inteligentne systemy grzewcze

Gdy temperatura za oknem spada, wzrastają koszty ogrzewania. A ponieważ ich wysokość może się okazać wyzwaniem dla domowego budżetu, coraz większą popularnością cieszą się inteligentne systemy grzewcze. Pozwalają mądrze zarządzać ogrzewaniem i dzięki temu obniżyć koszty bez konieczności rezygnowania z komfortu termicznego. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Termostat sterowany przez internet

Termostat od Somfy łączy w sobie dwie ważne funkcje: oszczędność i wygodę. Z jednej strony pozwala odciążyć domowy budżet, z drugiej – jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. W połączeniu z mobilną aplikacją do sterowania ogrzewaniem termostat pomoże utrzymać komfortową temperaturę w każdym z pomieszczeń – również wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Wystarczy, że tuż przed planowanym powrotem zwiększysz temperaturę w salonie za pomocą aplikacji. Analogicznie jeśli Twoja nieobecność się przedłuży, możesz szybko i łatwo obniżyć ustawienia temperatury w domu i w ten sposób ograniczyć zużycie energii, a co za tym idzie – rachunki.

Dodatkowo to inteligentne rozwiązanie uwzględnia m.in. wilgotność powietrza oraz analizuje dane, np. Twoje nawyki – dzięki temu podpowie Ci, jak zoptymalizować zużycie energii bez konieczności pamiętania o regulowaniu termostatu za każdym razem, gdy np. otworzysz okno.

Centrala smart home

Najwięcej korzyści przynosi połączenie ogrzewania z centralą smart home – np. TaHoma® Premium od Somfy. Zintegrowanie termostatu, czujnika słonecznego i rolet wyposażonych w napęd to sprawdzony sposób na wykorzystywanie bezpłatnej energii słonecznej. Dodatkwo dzięki możliwości tworzenia harmonogramów Twój dom dostosuje się do Twojego stylu życia.

Jak sprawdzić kompatybilność systemu grzewczego?

Wbrew powszechnie panującej opinii inteligentne ogrzewanie nie jest zarezerwowane dla tych, którzy dopiero planują budowę domu. Większość już istniejących systemów grzewczych (wykorzystujących pompy ciepła, kotły, grzejniki, piece na pellet, itp.) można bez większego wysiłku zintegrować z inteligentnymi rozwiązaniami od Somfy. Możliwości zarządzania takimi systemami są równie zróżnicowane: w grę wchodzi m. in. sterowanie przy pomocy termostatu, interfejsu pilota przewodowego lub aplikacji TaHoma.

Jeśli nie wiesz, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, odwiedź jeden z naszych salonów. Nasi doradcy pomogą Ci w wyborze odpowiedniej opcji.

 

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45