Dom,

Jak inteligenty dom pomaga w oszczędnościach?

Zalety inteligentnych rozwiązań dla domu można wymieniać w nieskończoność. Pozwalają na zabezpieczenie domu, oszczędności w zużyciu energii oraz monitorowanie całej posesji z każdego miejsca na świecie. Co jednak najważniejsze – inteligentne systemy dla domu umożliwiają dokładne dostosowanie funkcji do Twojego stylu życia.

Nieograniczone możliwości

System Tahoma® Premium umożliwia sterowanie systemem przy użyciu tabletu, smartfona, laptopa, a nawet smart watcha. Przyjazny interfejs umożliwia łatwe poruszanie się po ekranach i sprawną obsługę systemu. Przede wszystkim jednak, urządzenie tworzy ogromne możliwości personalizacji i stworzenie scenariuszy, które doskonale dopasują się do Twoich potrzeb.

inteligentny dom oszczędności

 

Stwórz własny scenariusz

Często przy dłuższym wyjeździe towarzyszą nam wątpliwości, czy na pewno zamknęliśmy wszystkie okna, pogasiliśmy światła lub wyłączyliśmy wszystkie sprzęty. Co powiesz na to, aby dom sam przygotowywał się do Twojego wyjazdu? Wystarczy stworzyć prosty scenariusz „Wyjazd” i aktywować go, aby wszystkie rolety zostały opuszczone, światła zgasły, a ogrzewanie zostało wyłączone?

A może chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej? Znając godziny pobytu członków rodziny w domu w tygodniu i w weekend możesz wybrać dni i godziny uruchomienia ogrzewania i automatycznego wyłączenia. Możesz także zadbać o to, aby rolety zewnętrzne otwierały się o określonej godzinie od poniedziałku do piątku, a w weekendy – odrobinę później.

inteligentny dom system somfy

 

 

Pełna kontrola nad całym domem

Jeśli chcesz w pełni kontrolować swoje mieszkanie, możesz wykorzystać system Tahoma® Premium do stworzenia tzw. scenariuszy warunkowych. Jak to działa? Łącząc scenariusze z czujnikami, możesz uruchamiać wybrane funkcjonalności w zależności od pogody, temperatury albo ruchu. Kiedy, na przykład, temperatura na zewnątrz spadnie do wskazanego przez Ciebie poziomu, ogrzewanie automatycznie się uruchomi. Kiedy słońce będzie świecić zbyt mocno – uruchomione zostaną rolety. Ty i Twoi domownicy będziecie mogli cieszyć się komfortem bez konieczności kontrolowania pogody czy warunków na zewnątrz.

Interesuje Cię system Tahoma® Premium od Somfy? Skontaktuj się z nami lub odwiedź jeden z naszych salonów. Znajdziesz nas w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45