Dom,

Jak uszczelnić bramę garażową?

Czy brama garażowa potrzebuje ocieplenia? Oczywiście! Jest to przecież jeden z ważniejszych elementów naszego domu. Garaż bywa często nie tylko miejscem postojowym samochodu, ale pełni również inne funkcje.

Myśląc o bramie garażowej często zapominamy o tym, jaką funkcję ma pełnić sam garaż. O ile jesteśmy w stanie poradzić sobie z wyborem odpowiedniej bramy i napędu do niej, zapominamy w dalszej kolejności o jej uszczelnieniu. W końcu garaż nie musi być jedynie miejscem, gdzie parkujemy samochód i gromadzimy niepotrzebne szpargały. Garaż to dodatkowa przestrzeń domostwa, którą można wykorzystać jako warsztat, podręczny magazyn czy do innych celów. Nie zapominając o ociepleniu samej elewacji znajdującej się w bryle budynku lub dobudówce uszczelnienie bramy garażowej staje się więc koniecznością.

Brama garażowa, mimo że nie prowadzi do wnętrza samego mieszkania, powinna posiadać podobne parametry izolacyjne jak drzwi wejściowe. Temperatura w garażu nie powinna przekraczać 5 stopni. O ile posiadamy lub kupiliśmy bramy wykonane z drewna, nie musimy martwić się o dodatkowe ocieplenie. Drewniane bramy osiągają optymalny poziom izolacji. W wypadku bram z innych materiałów warto zastanowić się nad jej uszczelnieniem. Jak to zrobić?

bramy rolowane salva bramy garażowe

Uszczelnienie bramy garażowej

W jaki sposób uszczelnić bramę garażową? Czasami wystarczy kilka sprawdzonych metod:

Warstwa izolacyjna
Taką warstwę może stanowić pianka poliuretanowa lub styropian o grubości ok. 40-42 mm. Należy wówczas materiał umieścić pomiędzy zewnętrznymi panelami blachy skrzydła bramy.

Uszczelki
Uszczelka garażowa może zapewnić skuteczną ochronę wnętrza przed przenikaniem ciepła. W zależności od tego z jakich materiałów jest zrobiona powinna zapewnić trwałość i wytrzymałość. Warto sprawdzić stan przylegania bramy do ościeżnicy. Jeśli natrafimy na przykład na szczeliny w miejscu zetknięcia skrzydła ze ścianą i podłogą, należy wyregulować uszczelki obwodowe (dookoła skrzydła) oraz przypodłogowe.

hormann bramy garażowe

Postaw na sprawdzoną markę bram garażowych

W ofercie salonów Salva Okna i Drzwi posiadamy bramy garażowe segmentowe, rolowane i przemysłowe. Bramy garażowe segmentowe zapewniają wysokie bezpieczeństwo, a także parametry gwarantujące dużą izolacyjność cieplną. Czasami wystarczy przyjrzeć się uważniej parametrom poszczególnych bram, aby nie narazić się w przyszłości na problemy związane z brakiem uszczelnienia bramy. Odwiedzają salony Salva w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie zapytaj naszych ekspertów o poziom wykonania bram oraz ich parametry, szczególnie te izolacyjne.

Co jeszcze warto wiedzieć w przypadku bram?

Brama segmentowa charakteryzuje się otwieraniem pod sufit. Jest to bardzo oszczędna forma, dzięki której można wygospodarować więcej miejsca w garażu. Po otwarciu brama zostaje pod stropem, co zwiększa komfort użytkowania.

Brama segmentowa boczna otwierana jest na bok wzdłuż ściany. Zyskuje się dzięki temu miejsce nad bramą garażową, które można wykorzystać jako dodatkowe miejsce do przechowywania różnych rzeczy. Tego typu brama w ofercie Salva posiada najlepszą izolacyjność cieplną dzięki panelom grubości 42 mm

Brama rolowana otwierana jest do góry. To rozwiązanie oszczędza przestrzeń bezpośrednio pod sufitem. Pancerz bramy zwijany jest na wał umieszczony nad otworem. Nie widzimy więc napędu. Całość wygląda bardzo elegancko.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45