Okna,

Jakie okna do łazienki?

Wbrew pozorom wybór okna do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Warto uwzględnić szereg czynników, które będą miały ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie wszystkich domowników: od porannej toalety po wieczorną kąpiel. Jak pogodzić aspekty użytkowe z estetycznymi?

Światło

Odpowiednio dobrane okna w łazience pozwolą zapewnić odpowiednią ilość naturalnego światła. Takie rozwiązanie to również sprawdzony sposób na obniżenie rachunków za prąd, a także duże ułatwienie przy wykonywaniu codziennych czynności (zwłaszcza takich, jak układanie włosów czy makijaż, gdzie światło sztuczne może zaburzać efekt końcowy).

Wentylacja

Ze względu na wzmożoną wilgotność i duże nagromadzenie pary wodnej szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w łazience. Odpowiednio dobrane okna ułatwią nam szybkie i sprawne wywietrzenie pomieszczenia, zapobiegając równocześnie rozwojowi pleśni i grzybów. Dodatkowo pomogą również pozbyć się drażniących zapachów, zwłaszcza, gdy w niewielkim, zamkniętym pomieszczeniu używamy intensywnych kosmetyków lub silnych środków czyszczących. Z tego powodu w łazienkach szczególnie dobrze sprawdzają się okna z możliwością stopniowania uchyłu, a w przypadku, gdy pomieszczenie usytuowane jest na parterze – wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe.

Intymność

Przy wyborze okna łazienkowego warto również uwzględnić potrzebę prywatności. W wolnostojących domach pozbawionych bliskiego sąsiedztwa mamy w tym temacie praktycznie nieograniczoną swobodę: możemy zdecydować się na duże przeszklenia oraz tradycyjne szyby. W przypadku gęstej zabudowy lub okien wychodzących na ulicę zaleca się rozważenie innego rodzaju rozwiązań. Wybór jest ogromny. Możemy zdecydować się na mniejsze okna, ulokować je wyżej lub pomyśleć o zastosowaniu folii mlecznej czy szyb ornamentowych, dzięki czemu nie będziemy musieli rezygnować ani ze światła słonecznego, ani prywatności.

Tu słowo przestrogi: zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, dobrze jest przemyśleć rozkład poszczególnych sprzętów w łazience – zwłaszcza lustra, toalety czy prysznica.

Estetyka

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, okna łazienkowe powinny być spójne z aranżacją całego pomieszczenia. Warto tak dobrać ich kształt i kolor, by harmonizowały ze stylem łazienki, rodzajem armatury sanitarnej oraz kolorem płytek. W łazienkach idealnie sprawdzą się również okna o nieoczywistych kształtach – np. trójkątne lub okrągłe. Dzięki temu będą pełnić funkcję nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną.

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do odwiedzenia salonów Salvy – nasi wykwalifikowani doradcy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45