Okna,

Nowe trendy w projektowaniu okien

Istotnym czynnikiem w projektowaniu okien są trendy, które kształtuje nowe budownictwo. Toporne, kilkuwarstwowe okna już dawno przestały być atrakcyjne dla klientów. Zastąpiły je zgrabne profile wpasowujące się w ścianę. Jednocześnie powiększyła się zaś powierzchnia okien. Minimalistyczny trend sprawił z kolei,  że wzrósł popyt na profile aluminiowe profile – idealne do inspirowanego stylem loftowym nowoczesnego budownictwa. Zmieniły się także preferencje dotyczące koloru okien.

Nowy design

Design w dużej mierze zależy od wykończenia oraz kształtu ramy. Najpopularniejsze na naszym krajowym podwórku są okna pcv. Produkuje się je coraz częściej z profili już nie tylko płaskich, ale także zaokrąglonych. Ten zabieg ma cel czysto estetyczny – sprawia, że wnętrza naszego domu są bardziej przyjazne i przytulne a budynek wizualnie zyskuje na atrakcyjności.

Popularność stylu skandynawskiego ponadto sprawiła, że ramy okienne już nie chowają się za grubymi firankami. Ich miejsce zastąpiły proste zasłony czy drewniane żaluzje. Okna są bardziej odsłonięte i stały się normalnym elementem wystroju. Ich nowoczesna, łagodna i zaokrąglona forma ma wypływ nie tylko na wygląd mieszkania, ale i widzianego z zewnątrz całego budynku.

Kolor równie ważny

Jak już wspomnieliśmy – firany i zasłony coraz rzadziej zasłaniają okna. Kolor ram również stał się ważnym czynnikiem. Obecnie najbardziej popularne są okleiny drewnopodobne m.in. orzech czy złoty dąb. Coraz częściej spotkamy także okna w innej tonacji kolorystycznej. Popularny jest np. szczotkowany metal. Jeden z producentów okien w swojej ofercie ma obecnie kilkaset różnych odcieni ram okiennych, choć przecież jeszcze nie tak dawno temu królował kolor biały.

Przy wyborze okien warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale także energooszczędność, bezpieczeństwo czy funkcjonalność. Salva okna i drzwi posiada w swojej ofercie całą gamę produktów, które spełniają wszystkie wymienione parametry. Warto zapoznać się po przeczytaniu tekstu z naszą ofertą. Znajdziesz nas w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie.

Coraz większe

Warto na koniec jeszcze wrócić do gabarytów okien. Wielkoformatowe przeszklenia od podłogi aż po sam sufit również zdobywają coraz większą popularność. Są w dodatku bardzo efektowne. Wpływają też na ilość światła czy złudzenie większej przestrzeni w pomieszczeniach. Jeśli planujemy budowę domu jednorodzinnego na działce położonej za miastem warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, by w długie letnie popołudnia cieszyć się pięknym widokiem krajoborazu. Należy jednak mieć z tyłu głowy także nasłonecznienie. Zaciemnione pomieszczenia mogą dzięki temu zabiegowi mocno zyskać, w nasłonecznionych może się z kolei okazać, że jest po prostu za gorąco.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45