Okna,

Okna aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć?

Szukając nowoczesnych rozwiązań w budynku, warto postawić na okna aluminiowe, które posiadają wysokie parametry izolacyjne. Co warto wiedzieć o oknach z aluminium?

Obecnie na rynku można znaleźć okna wyprodukowane z wielu materiałów. Te najczęściej spotykane to okna pcv, okna drewniane, okna drewniano-alumuniowe i okna aluminiowe. Każdy rodzaj zbliżony jest do siebie pod względem jakości – po prostu nie produkuje się obecnie kiepskich okien. Mogą się jedynie różnić technologią i poszczególnymi parametrami. W przypadku okien z aluminium mamy do czynienia z najwyższą formą udogodnień.

Okna aluminiowe a inne okna

To, z jakiego materiału okna wybieramy zależy w głównej mierze od posiadanego budżetu. Oczywiście najtańsze okna pcv wcale nie muszą być gorsze od innych. Profile w klasie A mogą usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających klientów. Jednak okna aluminiowe wybierają z reguły ci klienci, którzy oczekują od stolarki otworowej zdecydowanie więcej. Okna z aluminium są najtrwalsze, a jednocześnie lekkie. Sprawdzą się idealnie w budynkach o nowoczesnej formie i nieregularnych kształtach.

Okna aluminiowe pozwalają na osiągnięcie wyjątkowych efektów estetycznych. Poza tym to bardzo nowoczesne rozwiązanie dla domów. Mogą mieć dużą powierzchnię, a przy tym zachowują wysokie parametry energooszczędne i cieplne. Pod względem izolacyjności są porównywalne do okien drewnianych, jednak aluminiowe nie wymagają żadnych prób konserwacji.

okna aluminiowe salva

Dlaczego okna aluminiowe to dobry wybór?

Przede wszystkim okna z aluminium prezentują najwyższe wymogi związane z izolacyjnością termiczną i akustyczną. Nie tylko są odporne na czynniki pogodowe i dają maksymalne bezpieczeństwo, ale również oferują wiele możliwości aranżacyjnych. Okna tego typu umożliwiają stworzenie przestrzeni o maksymalnej powierzchni przeszkleń, dzięki czemu wnętrze jest mocno oświetlone naturalnym światłem.

Inne zalety okien aluminiowych to:

  • odporność na wysokie temperatury i ogień,
  • lekkość i niska masa, umożliwiające łatwą obsługę,
  • duże możliwości kształtowania zabudowy,
  • systemy antywłamaniowe i antywyważeniowe,
  • nowoczesny, estetyczny wygląd.

 
okna aluminiowe montaż salva

Ponadto technologia użyta przy produkcji okien aluminiowych gwarantuje wygodę użytkowania oraz świetną izolację. Czego można spodziewać się od okien aluminiowych z salonów Salva Okna i Drzwi? W ofercie na okna z aluminium znajdują się m.in: pakiety szybowe ze szkłem niskoemisyjnym, trwałe i elastyczne uszczelnienie trójkomorowe, izolatory w profilach okien, dodatkowe przegrody lub wkłady izolujące ciepło w postaci spienionego polietylenu lub aerożelu.

Zapytaj naszych specjalistów o okna aluminiowe w naszych salonach w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania odnośnie okien aluminiowych. Zapraszamy!

Podziel się

Zobacz również

Okna

Okna ze szprosami czy bez?

Wybór stolarki okiennej nie ogranicza się jedynie do podjęcia decyzji co do rozmiaru, materiału lub koloru. Coraz częściej w nowoczesnych budynkach montowane są okna ... czytaj więcej

Okna

Jakie okna do łazienki?

Wbrew pozorom wybór okna do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Warto uwzględnić szereg czynników, które będą miały ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie ... czytaj więcej

Okna

Montaż okien metodą na ciepło

Ciepły montaż okien różni się znacząco od tradycyjnego montażu okien. Jego głównym celem jest zminimalizowanie strat ciepła poprzez właściwe uszczelnienie i odpowiedni sposób osadzenia ... czytaj więcej

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45