Porady,

Okna drewniane czy PCV – które wybrać?

Stolarka okienna to inwestycja na lata, dlatego przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się różnym rozwiązaniom dostępnym na rynku. W przypadku okien wybór zazwyczaj odbywa się między dwiema opcjami: drewnianymi lub plastikowymi. Skąd wiadomo, która z nich sprawdzi się w Twoim przypadku?

Okna plastikowe: funkcjonalność w dobrej cenie

Okna plastikowe cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród osób prywatnych, jak i inwestorów. Ich największą zaletą jest dostępność – proces produkcyjny nie jest tak skomplikowany jak w przypadku okien drewnianych, co znajduje odzwierciedlenie w ich cenie. Dodatkowo okna z PCV praktycznie nie wymagają konserwacji, a do ich czyszczenia wystarczą standardowe, łatwo dostępne środki.

Okna plastikowe występują w najróżniejszych rozmiarach i kolorach (również takich, które do złudzenia przypominają drewno). Pod względem parametrów technicznych w niczym nie ustępują droższym odpowiednikom. Wyróżniają się wysoką izolacją cieplną i akustyczną, zapewniając komfort użytkowania.

Okna drewniane: klasyka w najlepszym wydaniu

Miłośnicy szlachetnych materiałów są gotowi przymknąć okno na wyższą cenę. Okna drewniane wymagają nieco więcej uwagi niż plastikowe, odwdzięczają się jednak walorami estetycznymi. Można je bez problemu dopasować do innych elementów budynku oraz wyposażenia wnętrz, tworząc harmonijną całość.

Okna drewniane są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach – występują również w wersji o podwyższonej odporności na włamanie.

Okna drewniane to częsty wybór wśród osób, które szczególnie cenią ekologiczne rozwiązania i naturalne surowce. Ze względu na doskonałe właściwości drewna okna tego rodzaju sprawdzą się również w przypadku dużych przeszkleń i wielkogabarytowych konstrukcji.

Stolarka okienna a charakter budynku

Parametry techniczne obu rodzajów okien są zbliżone, dlatego przy wyborze stolarki okiennej warto wziąć pod uwagę coś jeszcze: okna powinny pasować do charakteru budynku. W popularnych domach z bali lepiej mogą więc sprawdzić się okna drewniane, które niekoniecznie będą się korzystnie prezentować w nowoczesnej willi.

Zarówno okna plastikowe, jak i drewniane mają swoich zwolenników. To, które z nich sprawdzą się lepiej w naszym przypadku, zależy w ogromnej mierze od osobistych preferencji i planowanego budżetu. Nie wiesz, którą opcję wybrać? Zapraszamy do salonów Salva – nasi specjaliści chętnie pokażą najróżniejsze rozwiązania i pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45