Okna,

Parapet zewnętrzny, do czego nam potrzebny?

Parapet, to ostatnia rzecz nad jaką zastanawiamy się wybierając okna do budynku. Jednak prawidłowo zamontowany parapet zewnętrzny może nas ochronić przed przenikaniem zimna czy wilgoci.

Jaka jest rola parapetów zewnętrznych? Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, gdzie możemy postawić doniczki z kwiatkami lub inne gadżety, urozmaicając tym samym przestrzeń przy oknie. Okna pcv i nie tylko, potrzebują parapetów z jednego prostego powodu – chronią je i pomieszczenia przed zawilgoceniem, ale również umożliwiają odpływ wody opadowej. Problem pojawia się wówczas, gdy wybieramy parapet z nieodpowiedniego surowca, a także, gdy jest po prostu źle zamontowany.

Na co zwrócić uwagę wybierając parapet zewnętrzny?

Dobrze dobrany parapet zewnętrzny (również wewnętrzny) zabezpiecza płaszczyznę pod oknem oraz zapewnia dodatkową ochronę przed przenikaniem zimna. Odpowiednio dobrany materiał parapetu oraz jego profesjonalny montaż pozwoli ten problem wyeliminować.

>> Marmur lub granit? Poznaj ofertę parapetów zewnętrznych salonu okien i drzwi Salva

parapety zewnętrzne i wewnętrzne salva

Podstawowe materiały, które wykorzystywane są przy produkcji parapetów to marmur, grafit, drewno, aluminium czy konglomerat. Na zewnątrz możemy zastosować parapet praktycznie z każdego tworzywa, pytanie tylko, czy to będzie najkorzystniejsze dla budynku? Jeśli myślimy o parapecie zewnętrznym warto zastosować te wykonane z marmuru, granitu czy konglomeratu. Są to surowce trwałe, wytrzymałe i odporne na różne czynniki atmosferyczne. Posiadają parametry, które sprawdzą się jako zewnętrzny element naszej stolarki okiennej.

Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego parapetu zewnętrznego, skorzystaj z doświadczenia i rad naszych specjalistów z salonu okien i drzwi Salva.

Wygląd to nie wszystko. Liczy się odpowiedni montaż parapetu zewnętrznego

Błędy przy montażu parapetów zewnętrznych zdarzają się niepokojąco dosyć często. Przez to ulegają uszkodzeniu warstwy termoizolacji w strefie progowej okna, a także powstają w tym miejscu mostki termiczne. W momencie, gdy pod oknem zbiera się lód, woda, jest mokro, warto sprawdzić czy parapet zewnętrzny jest prawidłowo zamontowany.

parapet zewnętrzny Salva Okna i Drzwi

Osadzając parapet zewnętrzny, trzeba mieć na uwadze jego nachylenie. Powinno ono wynosić przynajmniej 5 stopni w kierunku zewnętrznym. Umożliwi to odpływ wody opadowej. O 5 cm poza lico ściany powinien być natomiast wysunięty podokiennik, a jego zewnętrzna krawędź ukształtowana w tzw. kapinos. Trzeba również pamiętać, że mocowanie parapetów zewnętrznych należy wykonać przed pracami tynkarskimi.

Salon okien i drzwi Salva, oprócz specjalistów w zakresie materiałoznawstwa, dysponuje fachowym zespołem montażystów. Nasi pracownicy doradzą i podpowiedzą najlepsze rozwiązania w zakresie asortymentu, parametrów technicznych i możliwości technologicznych. Zapraszamy do naszych salonów okien i drzwi w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie.

Podziel się

Zobacz również

Okna

Okna ze szprosami czy bez?

Wybór stolarki okiennej nie ogranicza się jedynie do podjęcia decyzji co do rozmiaru, materiału lub koloru. Coraz częściej w nowoczesnych budynkach montowane są okna ... czytaj więcej

Okna

Jakie okna do łazienki?

Wbrew pozorom wybór okna do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Warto uwzględnić szereg czynników, które będą miały ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie ... czytaj więcej

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45