Drzwi,

Pięć praktycznych porad dotyczących okien i drzwi

Postanowiliśmy wybrać pięć pytań dotyczących okien i drzwi, na które internauci poszukują odpowiedzi w sieci. Mamy nadzieję, że uda Wam się niektóre z naszych porad wcielić w życie.

Jak usunąć piankę montażową z okna?

Pianka montażowa pozostawiona w oknach nie wygląda estetycznie. Usuwanie jej za pomocą nożyka to nie jest najlepszy pomysł – mogą zostać rysy i ślady,  których nie da się usunąć. Co zrobić by zapobiec takiej sytuacji? Najlepszy w tym wypadku będzie specjalny aparat do usuwania utwardzonej pianki – dostaniecie go w sklepach budowlanych. Środek rozpuści jej tworzywo, dzięki czemu łatwo pozbędziemy się jej nadmiaru z okien.

Jak zabezpieczyć okna przed dziećmi?

Wdrapujące się na każdy możliwy domowy szczyt maluchy mogą być prawdziwym utrapieniem. Parapety są w ich oczach miejscem szczególnie pożądanym. Uwielbiają tam przesiadywać. Jak więc zabezpieczyć okna przed dziećmi? Najlepszym rozwiązaniem są klamki z wbudowanym zamkiem, które nie pozwolą szkrabom na otwarcie okien. Co najciekawsze, ich ceny nie różnią się od tradycyjnych uchwytów.

Jak szybko i skutecznie umyć drzwi?

Warto wyjąć na początek z szafy odkurzacz i oczyścić za jego pomocą kurz z ościeżnicy. W kolejnym etapie wyczyśćmy ją nawilżoną szmatką. To właśnie ten element drzwi jest przeważnie najbardziej zabrudzony. Później osuszmy umytą powierzchnię i zabierzmy się za zawiasy. Tu również obowiązuje ten sam schemat – odkurzacz, mycie mokrą szmatką i suchą na koniec.

Do umycia klamek przyda się roztwór z octu i wody. Przy czyszczeniu skrzydła pamiętajmy, aby robić to od dołu do góry. Warto użyć specjalnego produktu do drewna. W przypadku białych drzwi odświeżysz je roztworem wody z sodą.

Jakie drzwi wejściowe wybrać do domu?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto pochylić się nad drzwiami aluminiowymi, które szturmem zdobywają rynek. Mają w porównaniu z drzwiami PCV większą trwałość i wytrzymałość, mają wysoki stopień izolacyjności i zabezpieczą dobrze nasze lokum. Paleta wyboru jest bardzo szeroka.

Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu Salva Okna i Drzwi na stronie internetowej lub odwiedź jeden z naszych salonów w Gorzowie, Lubinie, Zielonej Górze czy Poznaniu.

Jak skutecznie umyć brudne ramy okienne?

Warto w tym przypadku powrócić do starego domowego sposobu i przygotować roztwór z wody i sody oczyszczonej. Soda nie tylko zmiękcza wodę, ale ma również bardzo dobre właściwości wybielające. Drugi sposób na zabrudzone ramy jest jeszcze prostszy w przygotowaniu. Mieszamy płyn do mycia naczyń z gorącą wodą, do mycia używamy miękkiej ściereczki.

Mleczka czyszczące to popularny środek do mycia powierzchni, jednak w tym wypadku należy zachować szczególną ostrożność – mocne środki czyszczące (zawierające aceton) mogą spowodować żółknięcie ram okiennych.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45