Dom,

Program Somfy Expert. Napędy do bram

To kolejna część cyklu związanego z programem Somfy Expert. Salony Salva Okna i Drzwi proponuje rozwiązania odnośnie automatyki w budynkach. Dziś przyjrzymy się automatycznym napędom do bram.

Automatyka do bram to również element Smart Home. Napędy można zintegrować z urządzeniami typu smartfon czy tablet i zarządzać nimi z domu lub każdego innego miejsca, w którym obecnie się znajdujemy. Somfy jest wiodącym producentem automatyki domowej, który proponuje nowoczesne, bezpieczne i niezawodne rozwiązania do bram garażowych. Dodatkowo masz na nie 5-letnią gwarancję.

automatyczne rozwiązania tahoma

Dopasuj napęd do swojej bramy

Producent dostarcza systemy automatyki, które możesz łatwo zamontować w każdym rodzaju bramy garażowej. Jeśli posiadasz bramę podnoszoną, segmentową, uchylną czy rolowaną, do każdego typu znajdziesz rozwiązanie, nawet jeśli są to nowe lub już istniejące bramy. Czym się różnią poszczególne bramy i w jakiego typu można zamontować automatykę od Somfy?

Brama segmentowa charakteryzuje się otwieraniem pod sufit. Jest to bardzo oszczędna forma, dzięki której będziesz miał więcej miejsca w garażu. Po otwarciu brama zostaje pod stropem, co zwiększa komfort użytkowania.

Brama segmentowa boczna otwierana jest na bok wzdłuż ściany. Zyskuje się dzięki temu miejsce nad bramą garażową, które możemy wykorzystać jako dodatkowe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów.

Brama uchylna podnosi się automatycznie do góry. To standardowy i najbardziej popularny typ bram, który może posiadać niebanalne wzory i dodatki.

Brama rolowana otwierana jest do góry. To rozwiązanie oszczędza przestrzeń bezpośrednio pod sufitem. Pancerz bramy zwijany jest na wał umieszczony nad otworem. Nie widzimy więc napędu. Całość wygląda bardzo elegancko.

Brama garażowa skrzydłowa to maksymalne zagospodarowanie wnętrza garażu, gorzej w przestrzenią przed. Jest to związane z tym, że brama tego typu otwierana jest na zewnątrz.

salva bramy garażowe hormann

Co zyskujesz dzięki automatycznym rozwiązaniom Somfy do bram?

Jak każdy system do automatyki otrzymujesz nowoczesną technologię, którą wykorzystujesz w dowolnym czasie i miejscu. Przede wszystkim możesz czuć się bezpiecznie – jednym kliknięciem obsługujesz bramy wjazdowe, garażowe czy alarm. Na co dzień odczuwasz komfort użytkowania. W każdym momencie otworzysz drzwi garażowe, bramę czy włączysz światło, a zamkniesz automatycznie, gdy już zaparkujesz samochód. Somfy to również możliwość tworzenia scenariuszy, dostosowanych do Twoich potrzeb.

Rozwiązania automatyczne do bram od Somfy gwarantują płynną pracę i sprawne działanie napędów. Ponadto umożliwiają automatyczne wykrywanie przeszkód – napęd zatrzymuje się natychmiast po napotkaniu przeszkody. Można ustawić porę zamykania bramy, a w przypadku braku zasilania uruchamia się akumulator awaryjny.

Do dyspozycji są dwa systemy smart home – Connexoon oraz TaHoma, o której pisaliśmy już tutaj. Każda z tych aplikacji to gwarancja niezawodności i sprawnego zarządzania domem. Jeśli masz pytania odnośnie inteligentnych rozwiązań dla Twojego domu nasi specjaliści w salonach Salva Okna i Drzwi są do dyspozycji. Zapraszamy do naszych salonów okien Salva w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45