Dom,

Smart Home. Od czego zacząć przygodę z inteligentnym domem?

Możesz tworzyć własne scenariusze, kontrolować zdalnie automatykę w domu i optymalizować swoje rachunki. Dzięki rozwiązaniom Smart Home poprawisz swój komfort życia. Myślisz nad inteligentnymi rozwiązaniami dla domu? Zobacz od czego musisz zacząć!

Pojęcie inteligentny dom jest bardzo pojemne. Na rynku funkcjonuje wiele rozwiązań, które pozwalają unowocześnić dom czy mieszkanie, a niektóre z nich mają różne zastosowanie. Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem do swojej nieruchomości systemu Smart Home musisz wiedzieć o kilku istotnych kwestiach.

Każdy może stać się posiadaczem inteligentnych rozwiązań

Smart Home to system urządzeń powiązanych ze sobą sieciowo. Coraz częściej stosowany jest przez osoby posiadające dom wolnostojący, ale również z chęcią wykorzystywany w mieszkaniach w blokach, sklepach czy magazynach. Czasami, aby cieszyć się z takich rozwiązań wystarczy dostęp do zabezpieczonej sieci wi-fi.

Pierwszym krokiem, który pomoże wprowadzić rozwiązania Smart Home w naszym domu jest usieciowienie nieruchomości. Chodzi w tym wypadku o dostęp do internetu. Dobrze funkcjonująca sieć domowa to kluczowy element. Warto zastanowić się więc nad wyborem szybkiego łącza z odpowiednim pakietem bezpieczeństwa, ale również nad sprawnym ruterem.

Od czego zacząć budowę automatyki we własnym domu?

Jeśli już jesteś w posiadaniu sprawnej sieci, zastanów się nad wyznaczeniem kierunków rozbudowy systemu. Musisz wiedzieć, co dla Ciebie jest najbardziej istotne w tego typu rozwiązaniach – bezpieczeństwo, zwiększenie komfortu mieszkania, minimalizacja kosztów eksploatacji, a może wszystko na raz?

Obecnie nowoczesne rozwiązania Smart Home mają modułową budowę, a ich instalacja jest bardzo prosta. Możesz przez to rozpocząć planowanie systemu od jednego pomieszczenia, np. salonu, a później dołączyć kolejne miejsca. Najprostszym elementem, od którego można zacząć przygodę ze Smart Home jest oświetlenie, które da się skonfigurować na wiele sposobów. Do tego celu użyjesz scenariuszy, dzięki czemu będziesz mógł sterować światłem w swoim domu nawet zdalnie.

W ofercie Salva znajduje się system Somfy, dzięki któremu łatwo zarządzić cały oświetleniem w swoim domu, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Zdalne sterowanie pozwoli połączyć ze sobą wszystkie urządzenia i na podstawie określonych scenariuszy czy aplikacji bawić się rozwiązaniami, wprowadzając indywidualny nastrój. Jeśli nie ma Ciebie w domu możesz zaplanować zapalanie światła o danej godzinie, sprawiając, że dom będzie wyglądał na zamieszkały, a Ty będziesz czuł się bezpieczniej, gdy jesteś na urlopie czy w delegacji.

Zintegruj jeden element z innymi modułami

Oświetlenie można zintegrować z innymi urządzeniami Smart Home, od alarmu, przez żaluzje i rolety, po bramy garażowe. Wielomodułowość systemu pozwala na duże możliwości ochrony mienia, poprawiając jednocześnie komfort życia.

Jeśli chcesz zbudować taki smart system sam, zastanów się nad kompatybilnością rozwiązań, kompleksowością i odpowiednim standardem urządzeń. Na rynku dostępnych jest wiele zestawów, od których możesz zacząć przygodę ze swoim inteligentnym domem. Często instalacja i ich obsługa jest intuicyjna. Decydując się na ofertę Somfy, która dostępna jest w naszych salonach Salva Okna i Drzwi możesz liczyć na fachową pomoc specjalistów i doradztwo w wyborze odpowiednich komponentów całego systemu.

Zapraszamy do naszych salonów Salva Okna i Drzwi w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45