Porady,

Smart Home – od czego zacząć?

Rozwiązania typu smart home cieszą się coraz większą popularnością. I choć wizja połączenia wszystkich urządzeń w jeden system zarządzany z dowolnego miejsca na świecie  (za pomocą smartfona, tabletu, smartwatch’a lub komputera) wydaje się bardzo kusząca, to jednak ogrom możliwości może przytłaczać. Czy inteligentny dom to rozwiązanie dla Ciebie? Jeśli tak, od czego zacząć?

Ustal, na czym Ci zależy

Zadaniem inteligentnego domu jest zapewnienie maksymalnego komfortu użytkowania. Poszczególne elementy można wprowadzać stopniowo lub wszystkie na raz – w zależności od indywidualnych potrzeb i upodobań. Domowa automatyka może obejmować oświetlenie, ogrzewanie, system alarmowy, sterowanie bramą oraz roletami. Ważne, by już na samym początku określić, na czym nam zależy. Czy głównym celem jest zmniejszenie rachunków za prąd oraz kosztów ogrzewania? A może priorytetem jest bezpieczeństwo?

Pamiętaj, że wszystkie rozwiązania możesz łatwo dopasować do siebie i swojego stylu życia. System TaHoma od Somfy umożliwia tworzenie indywidualnych scenariuszy, aktywowanych jednym dotknięciem. Dla przykładu: Wybranie opcji „Wyjście” zamyka okna dachowe, rolety, wyłącza ogrzewanie i światło. Scenariusze można planować na określone dni tygodnia – np. wprowadzając opcje „Praca” oraz „Weekend”.

Zacznij od małych kroczków

Urządzenia Somfy komunikują się bezprzewodowo, co umożliwia pełną automatyzację urządzeń w domu bez uciążliwych prac remontowych. Niezależnie od tego, czy rozwiązania typu smart zamierzasz wprowadzić do domu wolnostojącego, czy mieszkania, podstawą sprawnie funkcjonującego systemu jest sieć wi-fi. Warto zadbać o to już na samym początku – szybkie, dobrze zabezpieczone łącze oraz router to podstawa.

Większość nowoczesnych rozwiązań Smart Home ma modułową budowę, dlatego nie musisz od razu wprowadzać pełnego systemu w całym domu. Zacznij od jednego pomieszczenia, a potem stopniowo planuj kolejne.

Nie wahaj się prosić o wsparcie

Jeśli chcesz dobrać optymalne rozwiązania w zakresie inteligentnego domu, pamiętaj, że jako certyfikowany partner Somfy jesteśmy do Twojej dyspozycji. Pomożemy Ci wybrać, zamontować oraz uruchomić rozwiązania od Somfy. Zapraszamy do salonów Salva Okna i Drzwi w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie – nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45