Okna,

Wyciszenie okien. Czy jest to konieczne?

Hałas ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Wybierając dobre jakościowo okna z odpowiednią izolacyjnością akustyczną możemy pozbyć się tego problemu.

Hałas może niekorzystnie wpływać na stan naszego zdrowia. Mieszkając w pobliżu ruchliwej ulicy, bądź obszarów gospodarczych możemy być narażeni na wysokie częstotliwości. Według badań przekroczenie 75dB może powodować wyraźne zaburzenia funkcji fizjologicznych organizmu, a także nerwice czy bóle głowy. Również hałas powyżej normy źle wpływa na jakość i wydajność pracy. Jednym słowem – hałas nie służy człowiekowi.

Sposoby na dobre wyciszenie

Istnieje wiele sposobów, aby wytłumić nasz dom i nie narażać się na zbyt duży hałas. Często stosowane są materiały budowlane o odpowiednich parametrach izolacyjnych. Niektórzy proponują inne metody, np. podwieszany sufit. Montując go możemy wyciszyć pokoje, jednak minusem tego rozwiązania jest zmniejszenie przestrzeni, a tym samym naszego komfortu w mieszkaniu.

wyciszenie okien komfort życia

Można z powodzeniem zamontować okiennice, bądź rolety, które w znacznym stopniu zminimalizują dobiegający do naszych okien hałas. Nie tylko skutecznie wyciszą mieszkanie, ale również zwiększą poziom intymności. Grube zasłony oraz inne elementy wystroju również mogą pomóc przy wyeliminowaniu problemu, a przy okazji mogą się atrakcyjnie prezentować. Wysoką skutecznością charakteryzują się ekrany akustyczne i panele akustyczne.

Odpowiednie okna pcv wyciszą Twój dom

Jakość naszego życia w nowym domu lub po gruntownym remoncie z pewnością będzie zależeć od jego wyciszenia. Na etapie planowania jakiejkolwiek inwestycji, warto zastanowić się nad kupnem odpowiednich okien i drzwi z najbardziej zaawansowanymi parametrami. Taki zakup jest często na lata, dlatego tym lepiej zastanowić się nad korzystną ofertą.

salva okna drewniane

Okna standardowe tłumią dźwięki dochodzące do 32dB. Te o podwyższonej izolacyjności akustycznej to najlepsze rozwiązanie. Szczególnie okna pcv sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Poza tym nie tylko są skuteczne, ale również posiadają odpowiednie walory estetyczne.

Okna pcv w naszej ofercie posiadają wysoką izolacyjność akustyczną dzięki zastosowaniu zestawowi uszczelek oraz dzięki bezpośredniemu powiązaniu skrzydła z szybą. W salonach Salva dowiesz się jakie okna, dzięki swoim walorom technologicznym i odpowiednim parametrom, zminimalizują ryzyko hałasu, pomogą w znacznym zmniejszeniu kosztów ogrzewania czy zmniejszą ryzyko pękania szyb.

Podziel się

Zobacz również

Okna

Okna ze szprosami czy bez?

Wybór stolarki okiennej nie ogranicza się jedynie do podjęcia decyzji co do rozmiaru, materiału lub koloru. Coraz częściej w nowoczesnych budynkach montowane są okna ... czytaj więcej

Okna

Jakie okna do łazienki?

Wbrew pozorom wybór okna do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Warto uwzględnić szereg czynników, które będą miały ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie ... czytaj więcej

Okna

Montaż okien metodą na ciepło

Ciepły montaż okien różni się znacząco od tradycyjnego montażu okien. Jego głównym celem jest zminimalizowanie strat ciepła poprzez właściwe uszczelnienie i odpowiedni sposób osadzenia ... czytaj więcej

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45