Okna,

Jak zabezpieczyć okna przed zimą?

Zima zbliża się nieubłaganie, więc to idealny moment, by dobrze przygotować się na jej przyjście. Powinniśmy nie tylko skupić się na zakupie ciepłej garderoby czy opału, ale także pomyśleć o tym, jak dobrze zabezpieczyć przed zimnym powietrzem okna swoich mieszkań i domów. To wcale nie wymaga wielkich nakładów finansowych.

Po pierwsze: uszczelki!

To nawet więcej niż połowa sukcesu. Jeśli nie chcesz, by przez szczeliny wdzierał się świszczący wiatr, to zajmij się przeglądem obecnego uszczelnienia. Tutaj należy pamiętać o zakupie specjalnego preparatu, który zapobiega przymarzaniu uszczelek podczas mrozów – znajdziesz go w każdym sklepie budowlanym. Uszczelki w dobrym stanie wspierają energooszczędność, utrzymując zimne powietrze na zewnątrz.

Po drugie: umyj okna

Odstawmy na bok kwestie estetyczne. Warstwa zanieczyszczeń, która osiada na szybach, klamkach i ramach, może pogorszyć działanie mechanizmów. Z tego samego powodu należy także wyczyścić wewnętrzną stronę ram. Jest jeszcze jedna istotna zaleta mycia okien: czyste szyby przepuszczają więcej słońca, a co za tym idzie, pomagają w lepszym nagrzewaniu się pomieszczenia.

Po trzecie: zadbaj o okucie

To powinniśmy zrobić na sam koniec. Zobaczyć jak działa mechanizm, czy nie ociera się podczas otwierania i przy zamykaniu. W przypadku usterki powinniśmy poradzić sobie sami – stosujmy się tylko do instrukcji dołączonej do okien. Na koniec nasmarujmy wszystkie elementy i pamiętajmy, by nie używać do okucia środków, które mogą spowodować pojawienie się rdzy w przyszłości.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45