Porady,

Zimowe dekoracje okienne

Zimą spędzamy w domu znacznie więcej czasu niż w ciepłe, letnie dni. Jak uprzyjemnić sobie długie, zimowe wieczory, a przy okazji nadać wnętrzom niepowtarzalny, indywidualny charakter? Zimowe dekoracje okienne mogą odmienić niejedno pomieszczenie! O czym warto pamiętać?

Po pierwsze: tkaniny

Sprawdzonym sposobem na wprowadzenie zimowych akcentów w salonie są odpowiednio dobrane firany i zasłony. Warto pamiętać o tym, że w krótkie, zimowe dni do naszych wnętrz dociera znacznie mniej naturalnego światła, dlatego lepiej postawić na delikatne tkaniny, które dodatkowo nie ograniczą jego dopływu. Pomocne mogą okazać się chwosty – dzięki nim w kilka chwil wyczarujemy dekoracyjne upięcia. Takie rozwiązania szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku materiałów typu szyfon czy organtyna, które stworzą miękkie, subtelne linie.

Po drugie: parapet

Ogromne możliwości aranżacyjne daje również parapet. Klasyczny, wąski parapet to idealne miejsce dla roślin. W okresie zimowym wyjątkowo dobrze będzie się na nim prezentować wilczomlecz piękny (popularnie nazywany gwiazdą betlejemską). Najbardziej popularna jest odmiana o intensywnej, czerwonej barwie. Miłośnikom stonowanych barw polecamy wersję białą lub kremową. Inne gatunki kwitnące zimą to cyklamen perski, żyworódka, grudnik i anturium.

Na szerokim parapecie można stworzyć prawdziwy, zimowy kącik –  poduszki o zróżnicowanej fakturze i miękkie koce to nie tylko idealna, zimowa dekoracja, ale również wygodne miejsce do czytania lub picia popołudniowej kawy.

Innym rozwiązaniem na ozdobienie parapetu jest ustawienie na nim kompozycji ze świec. Możliwości jest mnóstwo: od stylowych świec w szklanych słojach po mniejsze egzemplarze o różnym kolorze i kształcie, ułożonych w skupiska.

Po trzecie: światło

Zawieszone tuż nad oknem kurtyny LED, popularne girlandy w stylu tzw. cotton balls lub klasyczne choinkowe lampki to prosty sposób na nadanie wnętrzu przytulnego, domowego charakteru. Przy wyborze dekoracji tego typu warto sprawdzić ilość punktów świetlnych oraz barwę światła – ciepłe światło sprzyja relaksowi, podczas gdy oświetlenie o chłodnym odcieniu ma działanie pobudzające.

Po czwarte: DiY

Przygotowanie zimowych dekoracji okiennych może być również okazją do świetnej zabawy dla całej rodziny. Warto zaangażować w nią dzieci i wspólnie przygotować ze sztucznego śniegu popularne wzory na szybach. Punkt wyjścia do tego rodzaju dekoracji stanowią szablony z papieru – sprawdzą się gotowe wzory znalezione w internecie lub przygotowane samodzielnie, według własnego pomysłu.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj dekoracji wybierzemy w tym sezonie, warto na bieżąco kontrolować stan okien oraz ich funkcjonalność. W razie problemów lub wątpliwości zapraszamy do salonów Salva – nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45