Dom,

Smart rozwiązania dla domu. Automatyczne rozwiązania TaHoma

Salva Okna i Drzwi jako partner firmy Somfy bierze udział w programie Somfy Expert. W kolejnej odsłonie rozwiązań inteligentnych dla domu przedstawiamy automatyczny system TaHoma.

Najlepszym miejscem do życia powinno być nasze własne mieszkanie. Inteligentne rozwiązania pozwalają wykorzystać potencjał takiej przestrzeni, zwiększając tym samym nasz komfort. Warto więc lepiej przyjrzeć się smart systemom, które nie tylko przyczyniają się do ułatwienia nam egzystencji we własnym domu, ale również zwiększają jego bezpieczeństwo. Jednym z takich rozwiązań jest system TaHoma od Somfy.

Zalety automatycznych rozwiązań

Smart Home to nic innego jak system ściśle ze sobą powiązanych urządzeń, które ułatwiają nam codzienne życie. Kupując okna pcv, bramy wjazdowe, rolety czy decydując się na taras warto już na początku zastanowić się nad odpowiednim automatycznym systemem.

automatyczne rozwiązania tahoma

Dzięki połączeniu urządzeń i czujników w jeden system TaHoma Premium nasz dom może stać się się komfortowym i bezpiecznym miejscem dla całej rodziny. Przede wszystkim zyskujesz spokój, ochronę, a także łatwość obsługi z dowolnego miejsca przy pomocy urządzeń mobilnych.

Jakie są najważniejsze funkcje rozwiązania TaHoma?

W zależności od chęci, dysponując systemem TaHoma, możemy tworzyć własne scenariusze dopasowane do naszego stylu życia. W łatwy sposób możemy aktywować takie scenariusze za pomocą jednego dotknięcia. Np. opcja „Wyjście” zadba o to, aby okna dachowe zostały zamknięte rolety spuszczone, ogrzewanie wyłączone, a światła zgaszone. W dowolnym momencie możemy zaplanować takie działanie.

Okna Salva. Sprawdź ofertę

Plan realizujemy przy pomocy kalendarza, którym dopasujemy scenariusze do poszczególnych dni tygodnia, w określonym czasie. Możemy wybrać opcję „Praca” i od poniedziałku do piątku realizować konkretne działania. W przypadku scenariusza „Weekend” możemy dowolnie zaprogramować zdarzenia w soboty i niedziele, aby np. pospać dłużej.

TaHoma umożliwia również tworzenie zaawansowanych scenariuszy. Dzięki połączeniu systemu z czujnikami pogodowymi możemy realizować opcje warunkowe, związane z temperaturą – jeśli zostanie ona przekroczona w domu, automatycznie system opuści rolety, aby zapobiec przegrzewaniu pomieszczeń. Ponadto możemy wykorzystać połączenie systemu z innymi czujnikami, jak czujnik słońca lub czujnik ruchu.

W salonach Salva Okna i Drzwi w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie nasi specjaliści podpowiedzą jaki inteligentny system najlepiej sprawdzi się w naszym domu. W ofercie naszego partnera Somfy znajdziemy całą gamę rozwiązań i urządzeń dostosowanych do potrzeb Klienta.

Podziel się

Zobacz również