Dom,

5 prostych sposobów na energooszczędny i ekologiczny dom

Stworzenie z naszego mieszkania ekologicznej przestrzeni do życia nie wymaga wielu inwestycji. Wystarczy zmiana niektórych nawyków i odrobina wytrwałości.

Co zrobić, aby w pełni cieszyć się z ekologicznego i energooszczędnego mieszkania? Czasami wystarczy zmienić kilka naszych codziennych nawyków, aby zminimalizować koszty eksploatacji naszego domu. Możemy nie tylko cieszyć się z lepszego samopoczucia, działać na rzecz środowiska naturalnego, ale również obniżyć opłaty za energię i prąd. Niższe rachunki cieszą najbardziej.

Oto 5 prostych sposobów na energooszczędny i ekologiczny dom

okna aluminiowe salva

Wybierz szczelne okna i drzwi

Okna PCV, okna drewniane… jakie są najlepsze okna do domu? Z pewnością te, które ograniczą uciekanie ciepła. Okna PCV posiadają wysoką izolacyjność cieplną dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań uszczelniających – uszczelki, wkłady z piany poliuretanowej. Dzięki temu zapewniają optymalną temperaturę wewnątrz pomieszczeń zarówno zimą i latem.

To samo dotyczy okien drewnianych, które posiadają dobrą izolację termiczną i charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Wybierając odpowiednie okna z rozwiązaniami uniemożliwiającymi uciekanie temperatury z pomieszczeń możemy obniżyć rachunki za ogrzewanie.

>> Okna do domu. Sprawdź naszą ofertę w salonach Salva w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie.

Segreguj śmieci

To jedno z podstawowych działań proekologicznych. Nie jest skomplikowane, a wymaga jedynie systematyczności i wytrwałości. Warto zainwestować w odpowiednie pojemniki do domu, osobno na papier, plastik, szkło, metal oraz odpady organiczne. Korzystaj jeśli to możliwe z biodegradowalnych worków na śmieci. Najważniejsze jednak, aby segregować swoje śmieci.

Nie zapomnij o roślinach

Postaw na ekologiczną i przede wszystkim zieloną przestrzeń. Na parapecie wewnętrznym oraz w różnych dostępnych miejscach w pokoju ulokuj kwiaty i przede wszystkim zielone rośliny, które służą oczyszczeniu i nawilżaniu powietrza. Dobrze jest sięgnąć po takie rośliny jak alturium, szkrzydłokwiat, daktylowiec niski, storczyk czy sansewiera gwinejska. Parapet wewnętrzny może być również idealnym miejscem na domowy zielnik. Pokwap się o wyhodowanie ziół czy kiełek.

Oszczędzaj wodę

Obecnie nie obejdzie się w kuchni bez zmywarki. To nie tylko wygoda, ale i oszczędność. Myjąc naczynia ręcznie pod bieżącą wodą możesz narazić się na większe rachunki. Użycie zmywarki może zminimalizować zużycie wody nawet o kilkadziesiąt procent. Jeśli nie posiadasz zmywarki, myj naczynia w oddzielnej misce. Postaraj się również częściej korzystać z prysznicu niż z kąpieli w wannie. Pomyśl również o tym, aby myjąc zęby nie robić tego przy odkręconej wodzie.

automatyka domowa salva

Inteligentny dom to energooszczędny dom

Technologia Smart Home sprzyja proekologicznym postawom. Mając do dyspozycji inteligentne rozwiązania dla domu możemy ograniczyć zużycie energii o kilkadziesiąt procent. Trzeba wiedzieć, że najwięcej energii zużywają gospodarstwa domowe i budynki mieszkalne, jest to aż 40 procent światowego zużycia – w porównaniu transport zużywa 32 procent, a przemysł 25 procent. Inwestując w Smart Home możemy zaprogramować sobie gaszenie światła, wyłączenie telewizora i innych urządzeń elektrycznych czy minimalizować zużycie ciepła mając pod kontrolą kaloryfery.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o rozwiązaniach Smart Home zapraszamy do naszych salonów, gdzie opowiemy więcej o automatyce dla domu.

Podziel się

Zobacz również

Dom

Ogród zimowy w Twoim domu

Jeśli marzy Ci się piękny ogród przez cały rok to jest na to świetne i dosyć proste rozwiązanie - ogród zimowy. Dzięki współczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, projekt oraz aranżacja ogrodu ... czytaj więcej

Dom

Inteligentne ogrzewanie

Istnieją rozwiązania, które pomogą właścicielom domów zaoszczędzić na ich użytkowaniu. Jedną z takich opcji jest zainstalowanie u siebie systemu inteligentnego ... czytaj więcej

Dom

Dom energooszczędny – jak?

W erze wszechogarniającej nas dyskusji o zmianach klimatycznych i próbie ratowania naszego środowiska, bardzo dużo osób uświadamia sobie potrzebę zainwestowania w budowę domu, który będzie ... czytaj więcej

Dom

Letnie pomysły na taras

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pełną parą zacząć przygotowania do sezonu. Nawet jeśli nie wyjeżdżamy nigdzie na wakacje, możemy je spędzić w miłej atmosferze w zaciszu naszego ... czytaj więcej

Dom

Connexoon – steruj swoim domem

Technologie pozwalające na stosowanie rozwiązań z zakresu inteligentnego domu wciąż zaskakują. Od teraz życie może być o wiele łatwiejsze z aplikacją do sterowania domem Connexoon od firmy ... czytaj więcej

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45