Dom,

Bramy garażowe. Na co zwrócić uwagę przy montażu?

Czy istnieje odpowiedni czas montażu bramy garażowej? Okazuje się, że instalacja bramy na konkretnym etapie inwestycji ma znaczenie.

W momencie budowy domu często garaż wykorzystuje się jako składowisko materiałów budowlanych czy mały magazyn najważniejszych części czy narzędzi. Dobrze jest jednak na określonym etapie prac zamontować bramę garażową. Jak to zrobić dobrze?

Jaka brama garażowa jest odpowiednia?

Nasi specjaliści z salonu okien i drzwi Salva pomogą dobrać odpowiednią bramę, dopasowaną do potrzeb klienta oraz elewacji budynku. Bramy garażowe w naszej ofercie są trwałe, pracują cicho i zapewniają komfort użytkowania. Na życzenie klientów zapewniamy pełen system napędowy do elektrycznego uruchamiania bramy.

Zobacz naszą ofertę bram garażowych w salonach Salva Okna i Drzwi

Znając wymiary garażu oraz całą koncepcję elewacji budynku możemy dobrać odpowiedni produkt do oczekiwań. W każdym razie zaopatrzenie się w wybraną bramę to dopiero początek. Najważniejszym etapem jest bowiem odpowiednie jej zamontowanie.

salva bramy garażowe hormann

Bramy garażowe kiedy montować?

Można zamontować bramę na etapie budowy garażu. Wczesny montaż ma swoje uzasadnienie, głównie z powodu wygody i bezpieczeństwa przechowywanych w pomieszczeniu rzeczy. Podręczny sprzęt, narzędzia czy drobne materiały budowlane mogą, jak wspominaliśmy na początku, stanowić kąsek dla złodziei. Jedynie w tym wypadku wstawianie bramy garażowej jest pomocne. Ostatecznie jednak tak wczesny etap może narazić bramę na uszkodzenia mechaniczne czy zabrudzenia.

Montaż bramy na końcowym etapie budowy jest bardziej racjonalny. W momencie, gdy wykonamy wszystkie niezbędne etapy ciężkich prac budowlanych, w tym wykończenie ścian i posadzek warto montować okna pcv, drzwi zewnętrzne czy właśnie bramy garażowe. Zminimalizuje to bowiem ryzyko zabrudzeń oraz uszkodzeń. Ponadto taką bramę dobrze jest wyregulować już w warunkach ostatecznych i najbardziej sprzyjających do korzystania z niej na co dzień.

brama garażowa na co zwrócić uwagę przy montażu

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Najważniejsze to rozplanowanie etapów robót na budowie. Warto to zrobić dość wcześnie, aby nie narazić się na trudności. Bierzemy pod uwagę parametry naszego garażu – jego szerokość i wysokość otworu, szerokość ścianek bocznych, wysokość nadproża i głębokość garażu. Z tymi danymi przychodzimy do salonu, gdzie specjaliści doradzą najlepsze rozwiązania.

Przy montażu bramy, ściany i posadzki muszą być całkowicie wykończone. Jeśli myślisz o elektrycznym mechanizmie, na suficie w odpowiedniej odległości od miejsca, w którym zostanie założony automat powinno znaleźć się gniazdko z prądem. Istotne jest również, aby na powierzchni i pod tynkiem ścian bocznych i nadproża nie znajdowały się przewody elektryczne, rury z wodą czy gazem. Trzeba również pamiętać, aby nie planować żadnych dodatkowych elementów konstrukcyjnych w zasięgu bramy.

Jeśli masz pytania odnośnie wyposażenia domu, jakie okna pcv wybrać, jakie drzwi zewnętrzne są najlepsze lub którą wybrać bramę garażową, nasi pracownicy w salonach Salva w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie odpowiedzą na każde nurtujące pytania i zaproponują najlepszą ofertę.

Podziel się

Zobacz również

Dom

Ogród zimowy w Twoim domu

Jeśli marzy Ci się piękny ogród przez cały rok to jest na to świetne i dosyć proste rozwiązanie - ogród zimowy. Dzięki współczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, projekt oraz aranżacja ogrodu ... czytaj więcej

Dom

Inteligentne ogrzewanie

Istnieją rozwiązania, które pomogą właścicielom domów zaoszczędzić na ich użytkowaniu. Jedną z takich opcji jest zainstalowanie u siebie systemu inteligentnego ... czytaj więcej

Dom

Dom energooszczędny – jak?

W erze wszechogarniającej nas dyskusji o zmianach klimatycznych i próbie ratowania naszego środowiska, bardzo dużo osób uświadamia sobie potrzebę zainwestowania w budowę domu, który będzie ... czytaj więcej

Dom

Letnie pomysły na taras

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pełną parą zacząć przygotowania do sezonu. Nawet jeśli nie wyjeżdżamy nigdzie na wakacje, możemy je spędzić w miłej atmosferze w zaciszu naszego ... czytaj więcej

Dom

Connexoon – steruj swoim domem

Technologie pozwalające na stosowanie rozwiązań z zakresu inteligentnego domu wciąż zaskakują. Od teraz życie może być o wiele łatwiejsze z aplikacją do sterowania domem Connexoon od firmy ... czytaj więcej

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45