Drzwi,

Jakie są najlepsze parametry drzwi wejściowych?

Ochrona i bezpieczeństwo, a może wysokiej klasy parametry izolacyjne i nowe technologie? Jakie rozwiązania powinny mieć nasze drzwi wejściowe? Przedstawiamy najważniejsze cechy.

Wydaje się, że wybór drzwi wejściowych nie powinien sprawić nam najmniejszego problemu. Liczy się bowiem dobra izolacyjność, kwestie bezpieczeństwa i estetyka wykonania. Nic bardziej mylnego. Owszem te elementy są bardzo ważne, ale warto baczniej przyjrzeć się poszczególnym parametrom naszych przyszłych drzwi, aby nie mieć wątpliwości co do dalszego użytkowania.

Jak wybrać najlepsze drzwi zewnętrzne? Wbrew pozorom nie ułatwiają tego bogate oferty marek i producentów, których obecnie jest bardzo dużo na rynku. Nie zawsze jesteśmy w stanie przejrzeć całą dostępną ofertę. Z tego względu zadowalamy się kilkoma katalogami i wybieramy naszym zdaniem najlepiej pasujące do naszego domu. Warto jednak poświęcić nieco więcej czasu na dobranie odpowiednich drzwi wejściowych. W końcu to najważniejszy element domu, który ma nam służyć przez lata.

Sprawdź parametry drzwi antywłamaniowych

Drzwi wewnętrzne Salva salon okien i drzwi

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wejściowych?

Najważniejsza jest jakość wykonania. Czasami po prostu widać i czuć, że coś jest bardzo dobrze wykonane, a projekt przemyślany. Wybierając drzwi trzeba zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, które tak naprawdę mówią wszystko o danym produkcie.

Przede wszystkim drzwi wejściowe powinny być szczelne, ciche, trwałe i ciepłe. Nowoczesne drzwi, które dostępne są na rynku, w tym w salonach Salva, mają budowę wielowarstwową. To oznacza, że w środku skrzydła, ale również w ościeżnicy, ramach czy progu znajduje się materiał izolacyjny, np. pianka poliuretanowa, wełna mineralna bądź styropian. Czy dobre drzwi wejściowe powinny być grube i masywne? Jest w tym coś na rzeczy.

Drzwi a klamki, na co zwrócić uwagę?

drzwi antywłamaniowe jakie parametry

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć czy drzwi posiadają:

Właściwości termiczne – izolacyjność termiczna to bardzo ważna cecha drzwi wejściowych. Trzeba mieć na uwadze współczynnik przenikania ciepła U – im jego wartość jest niższa, tym więcej ciepła pozostanie w domu. Wartość U nie powinna być większa niż 2,6 W/mkwK. Dla bezpieczeństwa energetycznego i naszych rachunków warto wybierać te poniżej 2,0 W/mkwK.

Izolacyjność akustyczną – którą wyraża się w decybelach i oznacza symbolem Rw. W tym przypadku, im wyższa wartość współczynnika, tym lepsza ochrona.

Odporność na warunki zewnętrzne – może być również nazywana wodoszczelnością. Dzięki tej cesze nasze drzwi mogą ochronić dom przed wodą podczas groźnej wichury czy ulewnego deszczu. Klasy wodoszczelności szereguje się w skali od 1A do 9A – im wyższy współczynnik, tym drzwi lepiej chronią dom.

Trwałość mechaniczną – dobrej klasy drzwi powinny mieć co najmniej 5 klasę trwałości mechanicznej. Ta wartość odpowiada 100 tys. cykli otwierania i zamykania.

Trzeba również pamiętać o tym, że drzwi wejściowe mogą posiadać dodatkowe oszklenie. Szkło jest także elementem izolacyjnym. Warto dopytać jakie parametry izolacji akustycznej i termicznej posiada.

Powyższe parametry to tak naprawdę najważniejsze cechy, jakie powinny prezentować drzwi wejściowe. Warto skupić się na właściwych wartościach i dobrać je do swoich preferencji i użyteczności. Jeśli masz problem z doborem drzwi zachęcamy do skorzystania z rad naszych ekspertów dostępnych w naszych salonach Salva Okna i Drzwi w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45