Okna,

Konserwacja okien pcv. Co warto wiedzieć?

Odpowiednie dbanie o stolarkę pozwala na bezproblemowe jej użytkowanie przez długi czas. Co warto wiedzieć i co stosować, aby nasze okna wyglądały estetycznie i funkcjonowały bez zarzutów przez cały rok?

Obecnie producenci stolarki otworowej proponują wysokiej jakości profile okienne pcv, okna drewniane czy okna aluminiowe, które są bardzo żywotne i przez wiele lat bardzo dobrze funkcjonują. Mimo najwyższej jakości warto również samemu zadbać o swoje okna. Każde użytkowanie wiąże się bowiem z wyeksploatowaniem materiału. Dotyczy to każdej rzeczy, nie tylko okien czy drzwi.

Konserwacja okien pcv czy okien drewnianych jest wbrew pozorom bardzo prosta. Okna pcv nie wymagają dużego nakładu pracy, można to zrobić w kilku krokach. Stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne możemy cieszyć się z ich żywotności przez długi czas.

nowe trendy okna Salva okna pcv

Na co zwrócić uwagę podczas konserwacji i pielęgnacji okien pcv?

I. Pamiętaj, że powierzchnie okien pcv – czyszczenie ram i skrzydeł – należy myć miękką szmatką lub gąbką, nasączone łagodnymi środkami czyszczącymi. W żadnym wypadku nie można stosować agresywnych środków chemicznych oraz preparatów, w składzie których znajdziemy substancji ściernych.

II. Nie można pominąć uszczelek, które przecieramy smarem silikonowym. Do tego celu można użyć również wazeliny technicznej. Ten proces warto powtarzać przynajmniej raz w roku.

III. Szyby należy myć odpowiednimi do tego preparatami, które nie zawierają amoniaku czy podobnych, agresywnych substancji. Jak poradzić sobie z myciem szyb pisaliśmy tutaj.

IV. Warto regulować okucia dość często i kontrolować ich stopień czystości względem zużycia. Dobrze przynajmniej raz w roku sprawdzić wszystkie ruchome elementy okuć i naoliwić je olejem do konserwacji okuć.

Pamiętaj, że przy większych naprawach i montażu okien pcv, okien drewnianych czy okien aluminiowych warto sięgnąć porad specjalistów i skorzystać z usług fachowych pracowników salonów Salva Okna i Drzwi. Jeśli masz jakiekolwiek pytania bądź problem z konserwacją stolarki otworowej zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszych salonów Salva Okna i Drzwi w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie. Z pewnością nasi specjaliści pomogą w wyborze najlepszych produktów oraz rozwiązań do Twojego domu.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45