Okna,

Rolety zewnętrzne. Idealne nie tylko na lato

Inwestycja w rolety zewnętrzne może mieć wiele korzyści. Nie tylko czujemy się bezpieczniej, ale otrzymujemy prywatność, a tym samym odczuwamy lepszy komfort życia. Podpowiadamy na co najlepiej zwrócić uwagę przy wyborze rolet.

Zakup rolet zewnętrznych często spowodowana jest chęcią zwiększenia naszego bezpieczeństwa, a także ochrony okien przed uszkodzeniami, przegrzaniem pomieszczeń czy hałasem. W jednym z wpisów pisaliśmy o tym, jak okna pcv mogą mieć wpływ na ochłodzenie domu w okresie letnim. Istotnym tego elementem są bez wątpienia rolety zewnętrzne, które dobrze zasłaniają okna i ograniczają nagrzewanie się powietrza w pomieszczeniach.

Jakie funkcje pełnią rolety?

Ludzie z chęcią montują rolety z jednego prostego powodu. Chcą prywatności. Rolety zapewniają to w 100 procentach. Prywatność i bezpieczeństwo to jednak nie jedyne uzasadnienie. Latem oraz w inne słoneczne miesiące chronią przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Zimą natomiast zabezpieczają przed utratą ciepła z pomieszczeń. Pod tym względem sprawdzą się idealnie przy oszczędzaniu energii cieplnej przez okrągły rok. Ponadto dodają budynkowi niepowtarzalnego charakteru.

  • Rolety ochraniają okna od zewnątrz (słońce, deszcz, śnieg, silny wiatr, grad, inne czynniki atmosferyczne).
  • Zabezpieczają przed włamaniem (istotny jest tu pancerz antywłamaniowy)
  • Minimalizują straty energetyczne.
  • Zabezpieczają wnętrze domu przed nadmiernym nagrzewaniem się latem.
  • Funkcjonują jako dekoracja okien.
  • Zapewniają poczucie prywatności.
  • Niwelują nadmierny hałas z zewnątrz.
  • Wykorzystując inteligentne rozwiązania Somfy można nimi automatycznie sterować, rozwiązując również kwestie bezpieczeństwa.

rolety zewnętrzne funkcje Salva okna i drzwi

Na co zwrócić uwagę przy montażu rolet zewnętrznych?

Warto ustalić moment montażu rolet już na etapie projektowania domu. Nie jest to oczywiście reguła, gdyż można z powodzeniem dobrać rolety okienne do wykończonego już budynku. Wiąże się to bardziej z różnorodnością modeli rolet. Niektóre wymagają zaprojektowania specjalnego kształtu nadproża, gdzie montowana jest skrzynka rolety. Warto jednak poradzić się specjalistów w naszym salonie okien i drzwi Salva w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu czy Lubinie, które rozwiązanie będzie najlepsze.

W przypadku powstającego budynku najlepiej zdecydować się na rolety zewnętrzne podtynkowe, które będą w niewidoczny sposób zintegrowane z fasadą budynku. Można również zamontować rolety zewnętrzne nadstawne, które nadają się do montażu zarówno przy powstającym budynku, jak już istniejącym. Rolety nadstawne nakładane są na okno i wraz z nim montowane we wnęce okiennej.

Sprawdź naszą ofertę rolet zewnętrznych

W naszych salonach znajdziesz bogatą ofertę rolet, a dzięki usłudze montażu każdy klient zyskuje pewność, że zostaną zachowane wszystkie ich właściwości i funkcjonalności. W ramach usług pracownicy Salva odwiedzą plac budowy, wykonując odpowiednie pomiary. Podpowiedzą również, jak przygotować wnęki okienne do montażu.

Podziel się

Zobacz również

Okna

Okna ze szprosami czy bez?

Wybór stolarki okiennej nie ogranicza się jedynie do podjęcia decyzji co do rozmiaru, materiału lub koloru. Coraz częściej w nowoczesnych budynkach montowane są okna ... czytaj więcej

Okna

Jakie okna do łazienki?

Wbrew pozorom wybór okna do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Warto uwzględnić szereg czynników, które będą miały ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie ... czytaj więcej

Okna

Montaż okien metodą na ciepło

Ciepły montaż okien różni się znacząco od tradycyjnego montażu okien. Jego głównym celem jest zminimalizowanie strat ciepła poprzez właściwe uszczelnienie i odpowiedni sposób osadzenia ... czytaj więcej

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45