Dom,

Smart rozwiązania dla domu. Automatyka do rolet

Salva Okna i Drzwi jako partner firmy Somfy bierze udział w programie Somfy Expert. W ramach cyklu przedstawiamy rozwiązania, które sprawdzą się w każdym domu. Twój dom może być smart!

Istnieje wiele rozwiązań, które pomagają właścicielom domostw stworzyć najlepsze miejsce do życia w myśl Smart Home. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, aby nasza codzienność zyskała smart oblicze. Jednym z takich rozwiązań jest automatyka do rolet. Wybierając odpowiednie okna pcv lub inne rodzaje okien z oferty salonu okien Salva, warto zapytać się o dodatkowe wyposażenie.

automatyka domowa salva

Automatyka do rolet to inwestycja, która się opłaca

Rolety w głównej mierze mają chronić pomieszczenia przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Sprawdzą się nie tylko w letnie miesiące, ale i w zimowe wieczory, gdyż zmniejszają utratę ciepła z pomieszczeń. Poprawiają ponadto parametry akustyczne. To również idealny sposób na zachowanie mieszkańcom prywatności i bezpieczeństwa w ich własnym domu.

Salva proponuje dodatkowe rozwiązania smart od Somfy. Wiąże się to z wyposażeniem rolet w elektryczne napędy. Tego typu nowe technologie są możliwe do zastosowania we wszystkich typach rolet, jak roleta elewacyjna, roleta zintegrowana, roleta bardzo wąska czy roleta podtynkowa. Każdą roletę można wyposażyć w napęd elektryczny. A co ważne, dzięki rozwiązaniom Somfy jesteśmy w stanie zintegrować taki napęd z inteligentnymi urządzeniami do zarządzania domem, jak choćby smartfon.

>> Zobacz naszą ofertę rolet i osłon na okna Salva

Smart rozwiązania, dzięki którym będziesz zarządzał roletami z dowolnego miejsca

Zastosowanie napędów elektrycznych do naszych rolet to oczywiście nie wszystko. Każdą roletę możemy obsługiwać za pomocą telefonów, tabletów czy smartwatchy przy pomocy specjalnych aplikacji. Na przykład, dzięki centrali Connexoon, możemy połączyć się z każdego miejsca na świecie o dowolnym czasie. Aplikacja Connexoon Window pozwala zdalnie sterować roletami i żaluzjami. Innym rozwiązaniem jest TaHoma, dzięki której nie tylko możemy sterować bramami garażowymi i wyjazdowymi, alarmami, ale również roletami czy żaluzjami fasadowymi.

Używając zintegrowanych technologii w naszym domu przyczyniamy się do zwiększenia komfortu naszego życia, a ponadto sprawiamy, że takie miejsce jest bezpieczniejsze. Rozwiązania Somfy umożliwiają automatyczną konfigurację położeń krańcowych, co gwarantuje perfekcyjne otwieranie i zamykanie za każdym razem. Ponadto czujniki wykrywają przeszkody, dzięki czemu automatycznie zatrzymują napęd w przypadku wykrycia jakiejś bariery. Rolety są odporne na włamania – to bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Rolety wytrzymują próby otwarcia ich z zewnątrz dzięki zastosowaniu dodatkowych blokad.

Jeśli myślisz o nowych oknach do swojego domu zapytaj się naszych specjalistów w salonach okien i drzwi Salva w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu czy Lubinie o dodatkowe rozwiązania smart. Pomożemy wybrać i przedstawić najlepszą ofertę dla Twojego domu.

Podziel się

Zobacz również

Dom

Inteligentne ogrzewanie

Istnieją rozwiązania, które pomogą właścicielom domów zaoszczędzić na ich użytkowaniu. Jedną z takich opcji jest zainstalowanie u siebie systemu inteligentnego ... czytaj więcej

Okna

Wyciszenie okien

Coraz trudniej znaleźć miejsce, które będzie ciche i oddalone od hałasu. Budując swój dom, możemy sobie zapewnić maksimum spokoju wybierając okna z odpowiednią izolacyjnością ... czytaj więcej

Dom

Dom energooszczędny – jak?

W erze wszechogarniającej nas dyskusji o zmianach klimatycznych i próbie ratowania naszego środowiska, bardzo dużo osób uświadamia sobie potrzebę zainwestowania w budowę domu, który będzie ... czytaj więcej

Dom

Letnie pomysły na taras

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pełną parą zacząć przygotowania do sezonu. Nawet jeśli nie wyjeżdżamy nigdzie na wakacje, możemy je spędzić w miłej atmosferze w zaciszu naszego ... czytaj więcej