Dom,

Bezprzewodowy system alarmowy w domu. Co warto o nim wiedzieć?

Zapewnij sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo. Wybierz bezprzewodowy system alarmowy dla Twojego domu i czuj się spokojny o posiadłość i bliskich.

Alarm domowy odstrasza nawet 95% złodziei i intruzów. Stawiając na bezprzewodowy system alarmowy uzyskamy zaawansowaną ochronę. Możemy go również kontrolować i regulować przy pomocy urządzeń mobilnych i połączenia internetowego. Co warto wiedzieć o bezprzewodowym systemie alarmowym?

Przed wyborem odpowiedniego systemu najlepiej uzbroić się w podstawową wiedzę na temat funkcjonowania takich rozwiązań. Wybór systemu warto już rozpatrywać w momencie tworzenia projektu domu lub przed planowanym remontem. Wiąże się to z rozlokowaniami komponentów alarmu oraz dostępem do sieci. Jeśli myślimy o bezprzewodowym systemie nie musimy zajmować się kwestiami konstrukcyjnymi, gdyż zamontujemy elementy systemu bez konieczności ingerencji w budynek.

bezprzewodowy system alarmowy salva

Istotną kwestią jest również wybór odpowiedniego obiektu, który chcemy chronić. Oprócz właściwego domu może to być również garaż, altana w ogrodzie lub na przykład biuro czy sklep. Warto również wiedzieć, w którym miejscu usadowić centralę. Na tym etapie zastanów się dobrze ile czujników potrzebujesz i na ile system może być w przyszłości rozbudowany.

Dlaczego system alarmowy bezprzewodowy to dobre rozwiązanie?

Taki system zasilany jest z baterii lub akumulatorów. Jest zupełnie niezależny od zasilania ogólnego w mieszkaniu. Często tego typu alarmy działają na zasilaniu bateryjnym nawet przez kilka lat. Obecnie normy nakazują pracę systemów alarmowych bezprzewodowych przez co najmniej rok.

Taki system jest bardzo bezpieczny. Większość producentów przy produkcji stosuje zaawansowane techniki, które zwiększają odporność systemów na celowe próby zakłócenia. Takie złamanie zabezpieczeń jest niezwykle trudne, a od potencjalnych złodziei wymaga użycia bardzo drogiej technologii i specjalistycznej aparatury.

automatyka domowa salva

Bezprzewodowy system alarmowy od Somfy

W salonach Salva Okna i Drzwi oferujemy rozwiązania marki Somfy. Jest to bardzo zindywidualizowana ochrona, którą można dostosować do własnych potrzeb. Przede wszystkim unikasz dodatkowych prac remontowych i konstrukcyjnych na założenie systemu w domu – jest on bezprzewodowy. Masz możliwość indywidualizacji i konfiguracji, które zapewnia ponad 50 przyłączalnych elementów. Ponadto możesz w łatwy sposób rozbudować system o dodatkowe kamery nadzorujące oraz czujniki ruchu.

Technologia bezprzewodowego systemu alarmowego od Somfy to nowoczesne rozwiązania w postaci transmisji PSTN (linia telefoniczna) i/lub GSM, dwukierunkowego bezpiecznego łącza radiowego czy zdalnego nadzoru dzięki wewnętrznym i zewnętrznym kamerom IP.

System zapewnia m.in. samozabezpieczenie, który jest alertem włączającym się w przypadku jakiejkolwiek awarii. Jest niezależny i działa nawet po odcięciu zasilania. Umożliwia zdalną aktywację / dezaktywację z komputera, tabletu lub smartfona. Ponadto sygnalizuje incydenty dzięki czujnikom dymu, nieszczelność instalacji wodnej lub odłączenie zasilania elektrycznego.

automatyka domowa salva

System alarmowy Somfy z oferty Home Automation można również konfigurować z roletami, oświetleniem czy czujnikami dymu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bezprzewodowym systemie alarmowym zapraszamy do naszych salonów Salva w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania i podpowiedzą rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45