Porady,

Jak przygotować dom na upalne lato

Nadchodzi kolejna fala upałów. Jeśli zależy Ci na przyjemnym chłodzie w domu, powinieneś go odpowiednio przygotować. Oprócz klimatyzacji, której nadmiar potrafi być szkodliwy dla naszego zdrowia, postaw na kilka sprawdzonych rozwiązań, które uchronią Cię przed nadmiarem słońca.

Pergole i markizy

Taras i balkon to miejsca, które wraz z pierwszymi ciepłymi dniami, stają się przez nas często odwiedzane. Jednak odpoczynek w trakcie upału, jest możliwy. Dlatego warto zamontować zadaszenie dostosowane do warunków i ilości wolnego miejsca).

Markizy tarasowe i balkonowe są niezwykle uniwersalne. Stanowią estetyczną i praktyczną dekorację balkonu lub tarasu, chroniąc go nie tylko przed opadami, ale także przed promieniami słonecznymi. Zapewniają przyjemny cień i zabezpieczają okna przed nagrzewaniem się, a tym samym oddawaniem ciepła do środka budynku. Dodatkowo chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV i są odporne na wilgoć. Szerokość, długość i kolor markizy można z łatwością dopasować do miejsca montażu. W ten sposób uzyskamy zadaszenie, które osłoni nas nie tylko przed słońcem, ale i np. ciekawskim spojrzeniem sąsiadów. W naszej ofercie znajdziesz markizy w kasecie lub bez oraz markizy górne i boczne.

Pergole sprawdzają się na tarasach i w ogrodach. To wytrzymałe i stabilne konstrukcje, które można przymocować do fasady lub postawić w wersji wolnostojącej. Pergole są popularne także w ogródkach lokali gastronomicznych. Chronią przed deszczem i słońcem, a także przed wiatrem, jeśli zdecydujemy się na zabudowanie jej ścian.

Rolety i osłony

Rolety kojarzą się głównie z zabezpieczeniem antywłamaniowym. I słusznie, ale dodatkową korzyścią płynącą z ich posiadania jest chronienie szyb okiennych przed bezpośrednim działaniem słońca. Dzięki temu w pomieszczeniu z opuszczonymi roletami możemy cieszyć się chłodnym powietrzem. Jednak razem ze zniwelowaniem nagrzewania, tracimy źródło naturalnego światła. Istnieje na to praktyczne rozwiązanie. Wystarczy nie opuszczać rolet do samego dołu, a tylko do wysokości, do której padają promienie słoneczne.

W ofercie Salvy znajdziesz rolety podtynkowe, rolety nadstawne oraz rolety zewnętrzne.

System inteligentnego domu

Pomyśl o systemie Smart Home, dzięki któremu zautomatyzujesz pracę wszystkich domowych sprzętów. Z dowolnego miejsca w domu (lub na świecie) możesz sterować roletami, osłonami przeciwsłonecznymi, oknami, czujnikami sterowania, markizami, pergolami, bramami wjazdowymi i garażowymi, alarmem i innymi urządzeniami podłączonymi do systemu Smart Home firmy Somfy.

Salva jest certyfikowanym Somfy Expertem. Jeśli myślisz o przemienieniu swojego domu w dom inteligentny, skontaktuj się z nami. Dobierzemy, zainstalujemy i uruchomimy optymalne rozwiązania.

Przygotuj dom na lato razem z nami

Jeśli Twój dom nie jest jeszcze gotowy na upały, to najwyższy czas to zmienić. Letnie prognozy są jednoznaczne i wysokie temperatury zostaną z nami na dłużej. Dlatego skorzystaj z przedstawionych rozwiązań i skontaktuj się z przedstawicielem firmy Salva.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45