Porady,

Zabudowa tarasu – czy warto?

Niezależnie od tego, czy chodzi o tarasy mieszkaniowe, domowe czy związane z lokalami usługowymi, zabudowa otwiera przed właścicielem mnóstwo nowych możliwości. Przede wszystkim znacząco poprawia komfort korzystania z tej części budynku i pozwala częściowo uniezależnić się od warunków pogodowych. Czy warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie?

W Salva Okna i Drzwi oferujemy trzy główne rodzaje zabudowy tarasowej, przy czym każdy z nich odpowiada na inne potrzeby:

Pergole – dodatkowa przestrzeń w każdą pogodę

Główną zaletą pergoli jest możliwość zagospodarowania przestrzeni przed domem lub lokalem gastronomicznym i swobodnego korzystania z niej w niemal każdych warunkach pogodowych – nawet w czasie deszczu, silnego wiatru lub uciążliwych upałów.

Zastosowanie profili aluminiowych to gwarancja jakości i bezpieczeństwa. Umożliwiają one również zastosowanie różnych pokryć dachowych oraz modułową rozbudowę. W zależności od potrzeb i specyfiki budynku można zdecydować się na wersję przyścienną lub wolnostojącą.

Tego typu rozwiązanie to również szereg udogodnień. Pergole wyposażone w elektryczne sterowanie, system odprowadzania wody oraz system przeciwsłoneczny są funkcjonalne i niezwykle wygodne w użytkowaniu.

Ogrody zimowe – przyjemność przez cały rok

Systemy aluminiowe umożliwiają zwiększenie powierzchni użytkowej budynku. Wyróżnia je lekkość, łatwy montaż i prosta konserwacja. Dzięki temu możesz korzystać z ogrodu przez cały rok, niezależnie od temperatury lub zyskać dodatkowy pokój dzienny.

Dodatkowo ogrody zimowe znacząco poprawiają bilans energetyczny. Zastosowanie przekładek termicznych zapewnia wysoki poziom izolacji cieplnej, a przegubowe połączenie – regulowanie kąta nachylenia dachu. Zadbaliśmy również o systemy odprowadzające wodę z dachu.

Systemy aluminiowe ogrodów zimowych sprawdzą się także w przypadku przestrzeni umiejscowionych od północy lub północnego zachodu, gdy silne wiatry mogą uniemożliwiać uprawę roślin ozdobnych i ograniczać możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Markizy – funkcjonalność i estetyka

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na funkcji dekoracyjnej i ochronnej (głównie przed czynnikami atmosferycznymi), rozważ montaż markizy. Są łatwe w utrzymaniu i pozwalają dostosować kąt nachylenia do indywidualnych potrzeb.

Wysokiej jakości tkaniny zapewniają niezawodną ochronę przed wiatrem, promieniowaniem UV oraz wilgocią. W przypadku balkonów i tarasów położonych blisko siebie idealnie sprawdzą się markizy boczne, zapewniając maksimum prywatności.

Aby w pełni wykorzystać możliwości markizy, warto starannie dobrać jej rozmiar oraz rodzaj sterowania (ręczne lub elektroniczne).

Niezależnie od tego, jaki rodzaj zadaszenia tarasowego wybierzesz, najważniejsze, by było dostosowane do Twoich oczekiwań. W razie wątpliwości odwiedź najbliższy salon firmowy Salva Okna i Drzwi – pomożemy Ci w podjęciu decyzji.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45