Produkty,

Dlaczego warto wybrać bramy segmentowe Hörmann?

Bramy segmentowe górne oraz boczne zapewniają oszczędność miejsca oraz duże możliwości montażowe niezależne od kształtu otworu do garażu. Dlaczego warto skorzystać z bram segmentowych marki Hörmann?

 1. Bramy garażowe dla pokoleń

  Bramy marki Hörmann charakteryzują się niemiecką jakością – wszystkie produkty są wytwarzane zgodnie z wymaganiami europejskich norm. Marka stawia na ciągły rozwój proponowanych produktów oraz udoskonalanie tych już istniejących. Produkty seryjne poddawane są próbom wytrzymałościowym, które są gwarancją doskonałych rozwiązań technicznych. Hörmann zapewnia 10 lat gwarancji na wszystkie bramy segmentowe i 5 lat na napędy. Dzięki temu mamy pewność, że zastosowany system będzie nam służył nawet kilka pokoleń.

 2. Pełna harmonia

  W zależności od wybranego rodzaju drzwi bramy segmentowej, można wyróżnić kilka możliwości wyglądu całej powierzchni. Mogą to być równe odstępy między przetłoczeniami i niewidoczne łączenia segmentów w bramach z przetłoczeniami, a także równomierne rozłożone kasetony. W pierwszej opcji segmenty bramy mają taki kształt, że przy zamkniętej bramie łączenia segmentów są praktycznie niewidoczne. Na indywidualne życzenie klienta oferowane są praktyczne drzwi boczne z równomiernie rozłożonym wzorem pasującym do wzoru garażowej bramy segmentowej. Równomierne rozłożenie kasetonów to harmonijny wygląd całej powierzchni bram segmentowych. Uzyskany został dzięki zachowaniu równych odstępów między poszczególnymi kasetonami w pionie i poziomie.

 3. Identyczny wygląd ościeżnicy i płyty bramy

  Na wspomniany harmonijny wygląd całej bramy składa się wiele różnych szczegółów: wykończenie przysłony wyrównującej nadproże jest zawsze dopasowane optycznie do segmentów bram – tych w białym kolorze, jak i z każdym innym rodzajem powierzchni. Po prostu wszystko do siebie pasuje. Ościeżnice boczne są standardowo oferowane z białą powierzchnią Woodgrain. Do bram z powierzchnią Sandgrain, Silkgrain i Decograin oferowane są opcjonalne maskownice ościeżnic powierzchni dopasowanej do segmentów bramy. Maskownice ościeżnic w bramach Micrograin mają gładką powierzchnię Silkgrain. Do kolorowych bram segmentowych oferowane są opcjonalne maskownice ościeżnic, których rodzaj powierzchni i kolor jest dopasowany do segmentów bramy.

 4. Długotrwała ochrona

  Stopa ościeżnicy, wykonana z tworzywa sztucznego, wysoka na 4 cm, jest odporna na uszkodzenia, zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na powstawanie rdzy i trwale zabezpiecza bramę przed ewentualną korozją. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań ta długotrwała ochrona jest skuteczna nawet w przypadku długo utrzymującej się wilgoci. Poza tym stopa ościeżnicy tworzy razem z uszczelką progową bardzo estetyczne zakończenie bramy.

 5. Efektywna izolacyjność cieplna

  W sytuacji, gdy garaż jest bezpośrednio połączony z domem, zawsze zaleca się instalację dobrze ocieplonej bramy garażowej. ThermoFrame firmy Hörmann polepsza właściwości termoizolacyjne bram segmentowych LPU. Czarny profil z tworzywa sztucznego, który montuje się razem z ościeżnicą bramy, zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku i zwiększa izolacyjność nawet o 15 % Opcjonalna ościeżnica Thermo Frame jest oferowana do wszystkich bram segmentowych Hörmann.

 6. Praktyczne rozwiązania

  Wbudowane drzwi przejściowe bez wystającego progu zwiększają komfort użytkowania. Zapewniają możliwość wyprowadzania rowerów i narzędzi ogrodniczych z garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Wysokość progu ze stali nierdzewnej wynosi na środku jedynie 10 mm, a na krawędziach 5 mm, co znacznie ułatwia przejeżdżanie i zmniejsza ryzyko potknięcia.

 7. Wyższy poziom bezpieczeństwa

  Nieproszeni goście nie mają szans po napotkaniu automatycznej bramy segmentowej Hörmann. Ta brama garażowa podczas zamykania automatycznie rygluje się w prowadnicy, skutecznie zabezpieczając przed podważeniem. Opatentowane ryglowanie działa mechanicznie, a więc w przeciwieństwie do konkurencyjnych napędów – jest skuteczne także w razie awarii zasilania.

Bramy segmentowe Hörmann znajdziesz w salonach Salva w Zielonej Górze, Poznaniu, Lubinie i Gorzowie Wielkopolskim.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45