Drzwi,

Jak wybrać dobre drzwi zewnętrzne?

Przy wyborze drzwi zewnętrznych głównie zwracamy uwagę na ich wygląd i solidność, zapominając o kilku innych ważnych cechach. Na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę wybierając drzwi zewnętrzne? 

Wymiary drzwi zewnętrznych

Może mało osób o tym wie, ale wymiary i specyfikacja drzwi zewnętrznych jest określona prawnie. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2012 roku reguluje warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Według prawa, minimalne wymiary otworu na montaż ościeżnicy jednoskrzydłowych drzwi zewnętrznych muszą wynosić 102 na 206 cm. Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe, tutaj wymiary są nieco inne –  co najmniej jedno ze skrzydeł powinno mieć 90 na 200 cm. Ma to swoje rozsądne wytłumaczenie – takie drzwi zewnętrzne zapewniają swobodne wejście do domu i dodatkowo nie są przeszkodą przy wnoszeniu różnego rodzaju rzeczy o większych gabarytach.

Współczynnik przenikania ciepła

Bez żadnych wątpliwości, drzwi zewnętrzne powinny być ciepłe i nie przepuszczać chłodu płynącego z dworu. Współczynnik przenikania ciepła oznaczony jest literą U i określa, które drzwi zewnętrzne zapewniają najmniejsze straty ciepła. Wartość współczynnika zależy od materiału, z którego drzwi zewnętrzne zostały zrobione. Według badań, drzwi z najmniejszym przenikaniem ciepła to drzwi zewnętrzne drewniane z ociepleniem. Na kolejnych miejscach znajdziemy drzwi zewnętrzne z PCV z aluminiowym kształtownikiem czy drzwi z włókna szklanego. Ważnym elementem, który będzie zapobiegał utracie ciepła jest próg z termiczną przekładką czy uszczelki.

Bezpieczeństwo – drzwi zewnętrzne antywłamaniowe

Drzwi zewnętrzne powinny spełniać ważną rolę jaką jest oczywiście dawanie mieszkańcom bezpieczeństwa. Jeśli chcemy czuć się pewniej powinniśmy wybrać drzwi antywłamaniowe. Wyróżniamy kilka klas drzwi antywłamaniowych – możemy postawić na niższe klasy, które zabezpieczają przed przypadkowym włamaniem, albo wyższe klasy, które chronią przed włamaniem z użyciem zaawansowanego i profesjonalnego sprzętu. Warto zadbać o dodatkowe blokady, które zapewnią jeszcze większe bezpieczeństwo.

Szukasz skutecznych drzwi zewnętrznych? Sprawdź naszą ofertę.

 

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45