Dom,

Jak wyregulować bramę garażową?

Brama garażowa powinna być zamontowana precyzyjnie i praktycznie bezbłędnie. Dzięki temu jej eksploatacja będzie bezawaryjna a cieszyć się nią będziemy przez lata. Co warto wiedzieć odnośnie montażu i regulacji bramy garażowej?

Montaż bramy garażowej nie może być wykonana z lekceważeniem. Odpowiednie zamocowanie i częsta konserwacja poszczególnych elementów umożliwi jej funkcjonowanie przez długie lata. Regularny przegląd mechanizmu pozwoli odpowiednio szybko zareagować w momencie zauważenia jakichkolwiek usterek. Może się okazać, że brama garażowa po prostu się rozregulowała, co wtedy?

W przypadku jakikolwiek problemów z bramą garażową najlepiej skontaktować się z fachowcami i zgłosić problem producentowi lub firmie, od której zakupiliśmy produkt. Specjaliści powinni sprawdzić szczegółowo wszystkie elementy i rozpoznać wady oraz te miejsca, które wymagają regulacji. Bez odpowiedniej wiedzy technicznej oraz doświadczenia, samowolna próba naprawienia bramy garażowej może doprowadzić do jeszcze głębszych rozregulowań. Mimo to warto wiedzieć, na co możemy liczyć podczas napraw. Niektóre zabiegi konserwacyjne możemy wykonać sami.

Przeczytaj również: Jak uszczelnić bramę garażową?

brama garażowa

Na co zwrócić uwagę przy użytkowaniu bramy garażowej?

1. Przede wszystkim otoczenie bramy oraz sama brama garażowa powinny być utrzymywane w czystości. Nie wymaga to dużego nakładu pracy i z pewnością nie jest czasochłonne. Należy sprawdzać te miejsca, gdzie mogą gromadzić się jakiekolwiek nieczystości – szczególnie chodzi o prowadnice. Wystarczy miękka szczotka bądź sucha ścierka. Czasami wystarczy zwykła woda z dodatkiem środka czyszczącego, aby utrzymać płaszcz bramy w czystości.

2. Nie powinniśmy zapomnieć o regularnym smarowaniu ruchomych części, szczególnie zawiasów i sprężyn. Jeśli brama posiada plastikowe części, np. rolki, w żadnym wypadku nie należy ich smarować.

3. Sprawdzajmy zabezpieczenia przeciążeniowe i inne. Prawidłowe działanie elementów jest bardzo ważne, a regularne testowanie może podpowiedzieć czy czegoś nie brakuje lub na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jest to istotne dla naszego bezpieczeństwa.

Przeczytaj również: Program Somfy Expert. Napędy do bram

regulacja bramy garażowej

Odpowiednia konserwacja i pielęgnacja bramy garażowej to podstawa

Czyszczenie i przeglądy techniczne powinny być obowiązkiem każdej osoby, która posiada bramę garażową każdego typu, np. brama segmentowa, brama rolowana czy brama przemysłowa. Ważna jest systematyczność tych prac. Pozwoli to uniknąć całkowitego zużycia się poszczególnych elementów konstrukcji. Jeśli nie wiemy jak to zrobić, zgłośmy się do specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, szczególnie jeśli chodzi o kontrolę automatyki. Mimo to część prac możemy wykonać samodzielnie. Szczególnie jeśli chodzi o czyszczenie niektórych elementów wyposażenia, jak i utrzymanie otoczenia bramy w należytym porządku.

Myślisz o niezawodnych bramach garażowych do swojego domu? Odwiedź nasze salony Salva Okna i Drzwi w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie. Nasi specjaliści dobiorą urządzenia oraz automatykę do Państwa indywidualnych potrzeb.

Zobacz naszą ofertę bram garażowych w salonach Salva Okna i Drzwi!

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45