Dom,

Smart Home i rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić na ogrzewaniu

Popularność rozwiązań Smart Home wiąże się w dużej mierze nie tylko z komfortem i bezpieczeństwem, ale przede wszystkim z minimalizacją kosztów eksploatacji. Jak dzięki funkcjom Smart Home możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Przed nami nieco chłodniejsze miesiące w roku, które jednoznacznie kojarzą się z ciepłym kocem i gorącą herbatą wieczorną porą. Jest to jedynie dodatek do mile spędzanego czasu w mieszkaniu, ważny jest przede wszystkim komfort domowników, a bez ogrzanych pomieszczeń może być z tym problem.

Jesień i zima to miesiące, które kojarzą się z częstym ogrzewaniem, a to może prowadzić w dalszej perspektywie do zwiększenia rachunków. Wykorzystując w swoim domu rozwiązania Smart Home możemy liczyć na minimalizację kosztów również związanych z ogrzewaniem.

smarthome automatyczne rozwiązania tahoma

> 7 powodów, dla których warto zainwestować w technologię Smart Home

Smart Home i oszczędność

Inteligentne rozwiązania dla domu proponują funkcje, dzięki którym możemy nie tylko zautomatyzować naszą codzienność, polepszyć swój komfort życia, ale przede wszystkim ograniczyć zużycie energii i w konsekwencji płacić mniejsze rachunki. Dzięki czujnikom zamontowanym w domu oraz możliwością ich sterowania może kontrolować koszty eksploatacji całego domu. Dzięki smart rozwiązaniom możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz elektryczności nawet do 40%.

smart home elektryczność

Najważniejsze udogodnienie związane ze Smart Home to zarządzanie ogrzewaniem swojego domu z dowolnego miejsca. Może to być nasza kanapa, restauracja czy lotnisko w innym mieście. Umożliwia to zdalnie sterowany, programowalny, bezprzewodowy termostat Somfy – Tahoma Box.

Energooszczędne rozwiązania Somfy

Tahoma Box daje nieporównywalną kontrolę nad ogrzewaniem i zużyciem energii. Pozwala optymalizować wykorzystanie energii przy wykorzystaniu dostępnych elementów, w tym rolet zewnętrznych. W chłodniejsze miesiące, gdy słońce świeci w ciągu dnia, rolety pozostają podniesione. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie naturalnego ciepła a termostat przełącza w tym czasie ogrzewanie na tryb oszczędny. Zmniejsza to zużycie energii.

automatyka domowa okna drzwi bramy salva

> Wybierz automatykę do Twojego domu

Podobnie funkcjonuje to wieczorem, gdy temperatura spada. Wówczas rolety automatycznie się zamykają chroniąc wnętrze przed wychłodzeniem. Termostat w tym czasie przełącza ogrzewanie na tryb komfortowy, zapewniając optymalne ciepło w pomieszczeniach.

W jaki sposób zarządzać inteligentnym ogrzewaniem?

System TaHoma Premium z termostatem od Somfy pozwala na zdalne sterowanie, o czym wspominaliśmy już wcześniej. W praktyce oznacza to, że nawet kilka godzin przed powrotem do domu można aktywować z poziomu smartfonu odpowiednie ustawienia czy zaprogramowany przez nas scenariusz, dzięki czemu będąc już na miejscu odczujemy idealną temperaturę. Rozwiązania pozwalają również na zarządzanie detektorami i czujnikami – umożliwia to przełączanie ogrzewania na tryb oszczędny w przypadku otwarcia okien. Czujniki można dostosować do trybu ogrzewania na termostacie.

automatyka domowa salva

Jeśli zastanawiasz się nad automatyką oraz inteligentnymi rozwiązaniami dla Twojego domu sprawdź naszą ofertę w salonach Salva Okna i Drzwi w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie. Nasi specjaliści dopasują smart rozwiązania do Twoich potrzeb.

Podziel się

Zobacz również

Dom

Ogród zimowy w Twoim domu

Jeśli marzy Ci się piękny ogród przez cały rok to jest na to świetne i dosyć proste rozwiązanie - ogród zimowy. Dzięki współczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, projekt oraz aranżacja ogrodu ... czytaj więcej

Dom

Inteligentne ogrzewanie

Istnieją rozwiązania, które pomogą właścicielom domów zaoszczędzić na ich użytkowaniu. Jedną z takich opcji jest zainstalowanie u siebie systemu inteligentnego ... czytaj więcej

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45