Okna,

Rolety zewnętrzne. Idealne nie tylko na lato

Inwestycja w rolety zewnętrzne może mieć wiele korzyści. Nie tylko czujemy się bezpieczniej, ale otrzymujemy prywatność, a tym samym odczuwamy lepszy komfort życia. Podpowiadamy na co najlepiej zwrócić uwagę przy wyborze rolet.

Zakup rolet zewnętrznych często spowodowana jest chęcią zwiększenia naszego bezpieczeństwa, a także ochrony okien przed uszkodzeniami, przegrzaniem pomieszczeń czy hałasem. W jednym z wpisów pisaliśmy o tym, jak okna pcv mogą mieć wpływ na ochłodzenie domu w okresie letnim. Istotnym tego elementem są bez wątpienia rolety zewnętrzne, które dobrze zasłaniają okna i ograniczają nagrzewanie się powietrza w pomieszczeniach.

Jakie funkcje pełnią rolety?

Ludzie z chęcią montują rolety z jednego prostego powodu. Chcą prywatności. Rolety zapewniają to w 100 procentach. Prywatność i bezpieczeństwo to jednak nie jedyne uzasadnienie. Latem oraz w inne słoneczne miesiące chronią przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Zimą natomiast zabezpieczają przed utratą ciepła z pomieszczeń. Pod tym względem sprawdzą się idealnie przy oszczędzaniu energii cieplnej przez okrągły rok. Ponadto dodają budynkowi niepowtarzalnego charakteru.

  • Rolety ochraniają okna od zewnątrz (słońce, deszcz, śnieg, silny wiatr, grad, inne czynniki atmosferyczne).
  • Zabezpieczają przed włamaniem (istotny jest tu pancerz antywłamaniowy)
  • Minimalizują straty energetyczne.
  • Zabezpieczają wnętrze domu przed nadmiernym nagrzewaniem się latem.
  • Funkcjonują jako dekoracja okien.
  • Zapewniają poczucie prywatności.
  • Niwelują nadmierny hałas z zewnątrz.
  • Wykorzystując inteligentne rozwiązania Somfy można nimi automatycznie sterować, rozwiązując również kwestie bezpieczeństwa.

rolety zewnętrzne funkcje Salva okna i drzwi

Na co zwrócić uwagę przy montażu rolet zewnętrznych?

Warto ustalić moment montażu rolet już na etapie projektowania domu. Nie jest to oczywiście reguła, gdyż można z powodzeniem dobrać rolety okienne do wykończonego już budynku. Wiąże się to bardziej z różnorodnością modeli rolet. Niektóre wymagają zaprojektowania specjalnego kształtu nadproża, gdzie montowana jest skrzynka rolety. Warto jednak poradzić się specjalistów w naszym salonie okien i drzwi Salva w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu czy Lubinie, które rozwiązanie będzie najlepsze.

W przypadku powstającego budynku najlepiej zdecydować się na rolety zewnętrzne podtynkowe, które będą w niewidoczny sposób zintegrowane z fasadą budynku. Można również zamontować rolety zewnętrzne nadstawne, które nadają się do montażu zarówno przy powstającym budynku, jak już istniejącym. Rolety nadstawne nakładane są na okno i wraz z nim montowane we wnęce okiennej.

Sprawdź naszą ofertę rolet zewnętrznych

W naszych salonach znajdziesz bogatą ofertę rolet, a dzięki usłudze montażu każdy klient zyskuje pewność, że zostaną zachowane wszystkie ich właściwości i funkcjonalności. W ramach usług pracownicy Salva odwiedzą plac budowy, wykonując odpowiednie pomiary. Podpowiedzą również, jak przygotować wnęki okienne do montażu.

Podziel się

Zobacz również