Drzwi,

Jak dobrać drzwi wewnętrzne?

Mając już określony plan i wizję wykończenia wnętrza, dobrze jest skupić się na niby prozaicznym, ale ważnym elemencie – drzwiach wewnętrznych. Jakie drzwi wewnętrzne sprawdzą się w Twoim domu?

Prywatność, bezpieczeństwo, jakość oraz element wizualny. W takich kategoriach najczęściej szukamy drzwi wewnętrznych do naszych mieszkań. Przede wszystkim muszą być spójne z wizją aranżacji wnętrza i pasować do wystroju, jaki sobie zaplanowaliśmy. Drzwi wewnętrzne mogą jednak zaskoczyć nas swoimi możliwościami.

Wizualny aspekt jest istotny, ale wybór drzwi wewnętrznych nie powinien skupiać się tylko na tym fakcie. Współczesne rozwiązania oferują niekiedy wiele możliwości doboru tego typu drzwi do naszych wnętrz. Mogą prezentować standardowe wymiary i funkcje, jak również nietypowe, projektowane pod indywidualne potrzeby klientów.

Drzwi wewnętrzne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Tak samo jak w przypadku wyboru odpowiednich okien pcv czy okien drewnianych, warto solidnie podejść do selekcji drzwi wewnętrznych. Przede wszystkim dobrze wybrać takie drzwi, które będą dopasowane stylistycznie i kolorystycznie do reszty wystroju wnętrza, w tym wypadku chodzi najbardziej o ściany i podłogi. Obecnie producenci oferują szeroki wybór wzorów, które można dopasować pod względem barwy i zdobień.

Drzwi wewnętrzne Salva salon okien i drzwi

Warto zwrócić również uwagę na aspekty techniczne. Drzwi dobieramy do konkretnych otworów, w których mają być zamontowane. Od prawidłowego zmierzenia otworu zależy wybór odpowiedniego rozmiaru skrzydła drzwiowego. Można wyróżnić standardowe szerokości otworów, są to kolejno 60, 70, 80, 90 i 100 cm. Ważna jest także grubość ściany, która decyduje o rodzaju i rozmiarze ościeżnicy.

Ościeżnice są niezbędnym elementem, który służy do montażu drzwi. To one decydują o funkcjonalności oraz końcowym wizualnym efekcie. Można wyróżnić dwa rodzaje ościeżnic – stałą, którą montuje się bezpośrednio w stropie jeszcze podczas prac wykończeniowych oraz regulowaną, mocowaną na ścianie po zakończeniu prac.

Jeśli natomiast nasz projekt wykończenia wnętrz zakłada niestandardowe rozwiązania, dobrze jest zamówić drzwi robione na wymiar. Nie będzie wówczas ryzyka, że skrzydło nie będzie pasować do otworu.

drzwi wewnętrzne salva

Rodzaje drzwi wewnętrznych

W zależności od tego, jaką dysponujemy powierzchnią, możemy zdecydować się na konkretne rodzaje drzwi:

Rozwierne, które są najczęściej wybierane. W tym rodzaju skrzydła drzwiowe otwierają się po łuku, wymagają więc one określonej przestrzeni i odpowiedniego rozplanowania innego wyposażenia wnętrz.

Przylgowe nachodzą na ościeżnicę, dzięki czemu tworzą lekki uskok. Mają z reguły klasyczny wygląd, a w dodatku zapewniają lepszą izolację akustyczną.

Bezprzylgowe tworzą z ościeżnicą jedną płaszczyznę. Wybierane są chętnie do nowoczesnych wnętrz i projektów.

Przesuwne to również ciekawa i nowoczesna forma. Mogą chować się w ścianie lub na nią nachodzić. Jeśli posiadamy małe mieszkania i wąskie przestrzenie wewnątrz sprawdzą się idealnie. Nie będą zawadzać o meble.

Harmonijkowe lub łamane również są rozwiązaniem, które pozwalają zaoszczędzić miejsce w małych pomieszczeniach. Jednak tego typu drzwi nie wyglądają zbyt zjawiskowo, a także nie mają dobrej izolacji.

W naszej ofercie znajdziesz drzwi tradycyjne oraz drzwi przesuwne naścienne lub chowane w ścianę.

Jeśli szukasz drzwi wewnętrznych do swojego mieszkania skontaktuj się z naszymi ekspertami w salonach okien i drzwi w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu i Lubinie. Specjaliści Salva pomogą i podpowiedzą w doborze odpowiednich materiałów i funkcjonalności drzwi. Oferujemy szeroki wybór drzwi wewnętrznych w różnych kolorach i parametrach, rzetelne doradztwo, a także usługę montażu, w tym wykonanie pomiarów oraz wstawienie z gwarancją na wykonane prace.

Podziel się

Zobacz również

Zadzwoń teraz!
61 307 00 45