Okna,

Wyciszenie okien. Czy jest to konieczne?

Hałas ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Wybierając dobre jakościowo okna z odpowiednią izolacyjnością akustyczną możemy pozbyć się tego problemu.

Hałas może niekorzystnie wpływać na stan naszego zdrowia. Mieszkając w pobliżu ruchliwej ulicy, bądź obszarów gospodarczych możemy być narażeni na wysokie częstotliwości. Według badań przekroczenie 75dB może powodować wyraźne zaburzenia funkcji fizjologicznych organizmu, a także nerwice czy bóle głowy. Również hałas powyżej normy źle wpływa na jakość i wydajność pracy. Jednym słowem – hałas nie służy człowiekowi.

Sposoby na dobre wyciszenie

Istnieje wiele sposobów, aby wytłumić nasz dom i nie narażać się na zbyt duży hałas. Często stosowane są materiały budowlane o odpowiednich parametrach izolacyjnych. Niektórzy proponują inne metody, np. podwieszany sufit. Montując go możemy wyciszyć pokoje, jednak minusem tego rozwiązania jest zmniejszenie przestrzeni, a tym samym naszego komfortu w mieszkaniu.

wyciszenie okien komfort życia

Można z powodzeniem zamontować okiennice, bądź rolety, które w znacznym stopniu zminimalizują dobiegający do naszych okien hałas. Nie tylko skutecznie wyciszą mieszkanie, ale również zwiększą poziom intymności. Grube zasłony oraz inne elementy wystroju również mogą pomóc przy wyeliminowaniu problemu, a przy okazji mogą się atrakcyjnie prezentować. Wysoką skutecznością charakteryzują się ekrany akustyczne i panele akustyczne.

Odpowiednie okna pcv wyciszą Twój dom

Jakość naszego życia w nowym domu lub po gruntownym remoncie z pewnością będzie zależeć od jego wyciszenia. Na etapie planowania jakiejkolwiek inwestycji, warto zastanowić się nad kupnem odpowiednich okien i drzwi z najbardziej zaawansowanymi parametrami. Taki zakup jest często na lata, dlatego tym lepiej zastanowić się nad korzystną ofertą.

salva okna drewniane

Okna standardowe tłumią dźwięki dochodzące do 32dB. Te o podwyższonej izolacyjności akustycznej to najlepsze rozwiązanie. Szczególnie okna pcv sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Poza tym nie tylko są skuteczne, ale również posiadają odpowiednie walory estetyczne.

Okna pcv w naszej ofercie posiadają wysoką izolacyjność akustyczną dzięki zastosowaniu zestawowi uszczelek oraz dzięki bezpośredniemu powiązaniu skrzydła z szybą. W salonach Salva dowiesz się jakie okna, dzięki swoim walorom technologicznym i odpowiednim parametrom, zminimalizują ryzyko hałasu, pomogą w znacznym zmniejszeniu kosztów ogrzewania czy zmniejszą ryzyko pękania szyb.

Podziel się

Zobacz również

Okna

Wyciszenie okien

Coraz trudniej znaleźć miejsce, które będzie ciche i oddalone od hałasu. Budując swój dom, możemy sobie zapewnić maksimum spokoju wybierając okna z odpowiednią izolacyjnością ... czytaj więcej

Okna

Okna narożne

Są atrakcyjne i robią dobre wrażenie, dlatego też spotykamy się z nimi coraz częściej w nowoczesnych domach. Dodają budynkowi lekkości i stylu, jednak potrafią sprawić trochę problemów ... czytaj więcej